Prečo sa ženy prestávajú cítiť ako ženy?

Koľké z nás si už povedali, že by sa boli bývali narodili radšej v koži chlapa? Vraj to majú v živote jednoduchšie, ľahšie. Takéto tvrdenia sú klamlivé a žiaľ až pričasté.

Som žena a som na to hrdá!

Tie, ktoré si myslia, že muži to majú v živote jednoduchšie, sa hlboko mýlia. Vezmite si, akú zodpovednosť nosia naši chlapi na pleciach. Musia predsa zabezpečiť svoje rodiny, aby im nič nechýbalo. Nejde len o materiálnu stránku vecí. Jeden chlap by mal vedieť zarobiť peniaze, starať sa o svoj dom, pozemky, majetky a v neposlednom rade robiť všetko pre to, aby ho jeho žena uznávala, milovala. Správny muž má popri tom všetkom čas na svoju rodinu a tiež na to, aby svojim deťom vštepil základné pravidlá o živote a celom chode prírody. Takže – muži sú tiež pod veľkým tlakom.

Akonáhle začne mať žena takéto reči a trvá na tom, že muži sa majú v spoločnosti podstatne lepšie, začnú sa okolo nej diať podivuhodné veci, nehovoriac o tom, aký dopad môžu mať tieto myšlienky na psychiku. Tá sa okamžite prejaví aj na zdraví. Výsledkom sú napríklad nádorové a zápalové ochorenia ženských vnútorných pohlavných orgánov. Toto nie je žiadne sci-fi. Čo chceme, to dostaneme. Využívajme to teda vo svoj prospech.

Kedy sa prestávam cítiť ženou?

Sú to momenty, keď je toho na mňa naozaj veľa. Náročný deň v práci a zároveň ďalšie šichty doma. Nemám čas sama na seba, na svoje deti a na muža, ktorý ma miluje. Začínam pociťovať úzkosť i depresiu, zároveň úplnú apatiu k životu. Na prvý pohľad vyzerám flegmaticky, no v skutočnosti moja duša kričí a zakaždým, keď som aspoň chvíľu sama, plačem do vankúša. Začínam si klásť otázky – „Kto som?“ , „ Prečo som tu?“ a horko-ťažko nachádzam zmysel života. Často mi je smutno a netešia ma ani tie maličkosti, čo voľakedy. Pocit, že nič nestíham, je čím ďalej, tým horší. Začnem sa obviňovať a podceňovať. Zrazu sa mi v ničom nedarí.

Existuje riešenie?

Pomôže napríklad meditácia a chvíle, ktoré budú patriť iba vám. Venujte sa tomu, čo máte najradšej. Klaďte si otázky, čo vás v živote reálne teší, napĺňa a čo nie. Toho negatívneho sa napokon zbavte a uvidíte, akú úľavu pocítite. Mnohým ženám pomohlo, keď sa opäť vrátili naspäť do domácnosti a stali sa ženami a matkami na plný úväzok. Iba spokojné ženy sa následne cítia žensky a vyžarujú do svojho okolia neopísateľnú zvodnú energiu. Byť ženou je úžasné!

About