Prečo sú polievky pre naše telo také dôležité?

Máte radi polievky? Ak odpovedáte kladne, poteší vás informácia, že sú veľmi zdravé a výživné. Sú súčasťou nášho plnohodnotného stravovania a zároveň dokážu vytvoriť „nebíčko“ v ústach.

Čo získame, ak budeme jesť veľa polievok?

Keď sa odhodláme na zmenu životného štýlu a začneme naším stravovaním, hneď by nám malo byť jasné, že sú to práve tekutiny, ktoré by sme mali v čo najväčšej miere nášmu telu dopriať, aby začalo „pracovať“ podľa našich predstáv. Máme na seba veľké nároky, sme preťažení ako fyzicky tak i mentálne a práve jedálniček nám môže dopomôcť zvládať nápory všetkých dní. Teplá polievka odbúra stres a zahreje ako na tele, tak i na duši.

Tekutiny, tekutiny, tekutiny

Dospelý človek by mal denne vypiť aspoň 1,5 litra tekutín, vrátane polievok. Pokiaľ aj vy patríte k tým, ktorým jednoducho voda nechutí a počas celého dňa sa napijú maximálne dvakrát, časom môžete očakávať zmeny vášho zdravotného stavu. Nedostatočný príjem tekutín totiž súvisí s našou imunitou a celkovou vitálnosťou. Inými slovami – čím viac telo hydratujeme zvnútra, tým je odolnejšie voči baktériám, vírusom i alergiám. Práve posledné spomínané súvisí hlavne s tým, že si nedávame pozor na svoj pitný režim. Predčasne starneme a robíme si to sami.

S polievkami schudneme a naštartujeme svoje trávenie

Veru, je to tak. Naše črevá a celý tráviaci systém sa prečistia a detoxikujú. Výsledkom bude napríklad aj pravidelná stolica a vyprázdňovanie. Informácia, ktorá poteší každého, kto bojuje so svojou nadváhou je jasná a dôveryhodná – jedzte veľa polievok a schudnete.

Polievky vás totiž zasýtia a dodajú telu potrebné látky a prvky. Tým, že väčšina z nich je hlavne zo zeleniny, zabezpečujete pre svoj organizmus vitamínovú „bombu“ a to nemusíte siahať ani po žiadnych drahých výživových doplnkoch z lekární. Výborné sú tie krémové, ktoré sa priam rozplývajú na jazýčku. Konzumácia polievok sa postará o to, že budete mať menej hriešnych chúťok na sladké potraviny, čím ste zas o krok bližšie k vytýčenému cieľu.

Okrem iného ste možno netušili, že polievky zlepšujú náladu, napomáhajú pri problémoch so zlým spánkom, jasnejšie vďaka nim premýšľame a menej nás trápia bolesti hlavy. Tak nečakajme a poďme si jednu hneď teraz uvariť.

About