Spojte príjemné s užitočným a zacvičte si vo vode

Ak ste sledovali televízne relácie o chudnutí, iste ste spozorovali, že väčšina obéznych ľudí cvičila vo vode. Obvykle mali všetci problémy s bolestivými kĺbmi alebo šľachami. Nadváha je zdravotný problém, ktorý stupňuje a spúšťa ďalšie nepríjemnosti. Pohyb vo vode je iný.

Prečo by som mala začať cvičiť vo vode?

Je leto a všetky chceme vyzerať v bikinách tip-top. Jeden zo spôsobov, akým svoju postavu ešte viac zdokonalíme, je práve cvičenie. Dávno vieme, že všetko sa začína stravou, ale zdravému životnému štýlu predchádzajú hlavne naše myšlienky. Nikdy sa nám totiž nepodarí schudnúť, pokiaľ tomu sami nezačneme veriť. Určite poznáte aspoň jednu kamarátku, ktorá skúša už aspoň tretiu diétu a vždy neúspešne. Má za sebou veľa experimentov a nazdieľané množstvá fotiek na sociálnych sieťach. Taká nátierka, taký šalát, onaký špeciálny dezert. Neúprimné, vypočítavé stravovanie myseľ zachytí. Preto je veľa ľudí prekvapených – ako je možné, že hodnota na váhe je stále rovnaká ba dokonca niekedy aj vyššia.

Využite teplé počasie na to, aby ste spojili príjemné s užitočným a začnite cvičiť vo vode. Okrem toho, že budete na čerstvom vzduchu, telo a duch si výborne oddýchnu. Vitamín D potrebuje ako vaša pokožka, tak aj vaše kosti. Slnko prospieva k dobrej nálade a dobíja energiou. Najlepšie na tom je, že cvičiť môžete kdekoľvek. V lete si užite pohodu vo vašom bazéne alebo na prírodných jazerách či kúpaliskách. V zimnom období pokojne zájdite do plavárne alebo si doprajte wellness. Prečo?

Cvičte vo vode a chudnite

Keďže telo je vo vode nadľahčené, všetko ide ľahšie. Využite to vo svoj prospech. Urobte niečo pre svoje zdravie. Samotné plávanie je výborné na chrbticu a veľmi vhodné pre ľudí trpiacich srdcovo-cievnymi ochoreniami. Takisto sa pri akomkoľvek pohybe vo vode zbavujete prebytočných kíl bez toho, aby ste si to príliš uvedomovali. Skvelé je, že sa ani nespotíte.

Odpor a vztlak vody vyformujú vaše postavy, zvýšia silu a zlepšia kondíciu. Doprajte si napríklad vodný aerobik alebo vyskúšajte novinku – paddleboarding, ktorý sa teší stále väčšej obľube. Nikdy nie je neskoro začať. Príjemné leňošenie pri vode!

About