Štefanská zábava? Buďte trendy a cíťte sa pohodlne

Každý rok presne 26. decembra sa na celom Slovensku organizujú štefanské zábavy. Práve druhý vianočný sviatok je deň ako stvorený na veselicu so svojimi priateľmi a rodinami. Ak ste ešte na žiadnej neboli, ponúkame pár tipov, ako sa na takúto slávnosť obliecť.

Pripime si na zdravie a úspechy a zatancujme si spolu až do rána

Vianoce sú sviatky rodiny, pohody, pokoja, ale tie nezabudnuteľné a pravé by mali byť aj o veselici, zábave a parádnych zážitkoch. Jedným z nich je rozhodne aj štefanský bál. Takmer v každom meste a dedine, kde si ľudia radi pestujú zvyky a tradície, sa každoročne koná nefalšovaná sviatočná zábava, ktorá prichýli každého milovníka dobrej hudby, jedla i tanca. Ak sa nepokladáte za obzvlášť skvelého tanečníka, štefanská zábava vám poskytne hlavne kultúrne vyžitie. Strávite príjemné chvíle so svojimi najdrahšími a prinajmenšom si aspoň „pokecáte“.

Čo si obliecť?

Nelámte si hlavu nad tým, že nemáte čo na seba. Štefanská zábava je ľudová. Je o ľuďoch, je o vás. Mali by ste sa cítiť v prvom rade pohodlne a byť „vo svojej koži“. Módna polícia bude ukrytá iba za maskou vašich neprajníkov a najväčších dedinských ohováračov, ale vy sa zamerajte hlavne na zábavu a hlavný cieľ – poriadne si to v tento večer užiť. Oslávte Vianoce naozaj originálne.

Dámy si môžu dovoliť nohavice, pokojne aj džínsy – ak sú doplnené elegantnou alebo extravagantnou blúzkou. Nezabudnite ani na ligotavé doplnky a luxusný účes. Outfit doplňte výrazným mejkapom. Výborne sa budete cítiť v pletených alebo úpletových pohodlných šatách, v tunike alebo tzv. kokteilových šatách. Keďže je zimné obdobie, môžete namiesto nepohodlných lodičiek zvoliť vysoké alebo členkové čižmy. Aj teplé pančuchové nohavice môžu vyzerať zaujímavo, ak ich skombinujete so správnymi materiálmi.

Páni to majú opäť o niečo jednoduchšie. Na štefanskú zábavu môžu prísť ako v obleku, tak aj v džínsoch doplnených košeľou. Obuv môžu voliť taktiež pohodlnejšiu, veď sa jedná o ľudovú zábavu. Pletená vesta namiesto saka a rozopnutý golier a k tomu pohár dobrého vínka je predzvesťou, že tento večer si to fakt užijeme.

About