Stromček šťastia – gýč alebo skvelý darček?

stromček šťastia

Malý kúsok zvyčajne pozláteného drôtika, ktorý zdobí niekoľko kúskov vzácnych liečivých kamienkov. To je stromček šťastia – azda najznámejšia dekorácia, ktorá nechýba v žiadnej domácnosti. Viacerí ho venujeme svojim najdrahším ako dar, avšak len málokto pozná skutočný význam, silu a moc tejto ozdoby.

Krása na podstavci

Stromček šťastia je najviac typický tým, že je vložený na podstavci – obvykle z nejakého pekného kameňa a pod jeho majestátnosťou sa nachádza zlatý ozdobný nápis „stromček šťastia“. Nie je to však obyčajný strom. Už z názvu vyplýva, že prináša ľuďom šťastie. To má ale mnoho podôb. Niekto je šťastný, keď cíti, že je milovaný, niekto zas, keď mu slúži dobré zdravie. Veľa ľudí trápi stres, napätie i úzkosti, či všakovaké iné choroby a neduhy.

Keď nepomáha medicína, skúste si pomôcť vy sami

Alternatívna medicína je častokrát účinnejšia ako predražené lieky z lekární. Jediné, čo potrebujete k zlepšeniu svojho stavu, je viera. Uzdraviť sa dokážete aj vy sami, pokiaľ si to budete želať a veriť v pozitívne výsledky. Kto neskúsi, nevie. Stromček šťastia je dekorácia, ktorá pomocou liečivých kamienkov a minerálov, dokáže s vami i s ostatnými členmi domácnosti, porobiť doslova zázraky. Ak si práve kladiete otázku, že ako nás dokáže vyliečiť obyčajný minerál, odpoveď na seba nenechá dlho čakať.

Tak ako na seba vplývajú ľudia a šíria do prostredia svoju energiu, tak to robia aj liečivé kamene

Aj naše telá sa predsa skladajú z buniek, molekúl, drobných častíc a to všetko je energia. Tak, ako aj kamene. Dokážu na nás vplývať rovnako, ako aj my ľudia medzi sebou. Niekto nás vie v priebehu pár sekúnd nabiť takou dávkou energie, že sa cítime akoby vystrelení do vesmíru a niekto naopak – vycucia našu životodarnú energiu, ani že by o tom vedel. Vyberte si liečivý kameň, ktorý je pre vás najideálnejší alebo ktorý sa najviac hodí osobe, ktorej ho chcete venovať.

… a potom sa rozhodnite pre stromček šťastia

Na veľkosti nezáleží ani tentokrát. Ceny sa pohybujú v závislosti od rozmerov a množstva použitých kamienkov. Keď hľadáte stromček pre niekoho, kto prežíva ťažké životné obdobie a potrebuje veľa pozitívnej energie, tak mu vyberte chalcedón. Pre lásku je vhodný ruženín, hnev potláča tyrkenit, jaspis pomáha pri rozhodovaní. Hematit upokojí a sodalit dodá sebavedomie. Ak si aj napriek tomu neviete rady, ktorý stromček vybrať, rozhodujte sa podľa toho, ktorý sa vám najviac páči a nechajte, aby si vybral on vás. Ten bude potom rozhodne pravý!

Zdroj obrázku:
https://artmama.sme.sk/koralkovanie/koralkove-stromceky-stastia-fotopostupy-inspiracie

About