Tipy a triky, ako nájsť vhodný zásnubný prsteň

Okamih, keď muž ženu požiada o ruku, si chceme zachovať v pamäti. Mnohé páry to robia tak, že si ihneď po zasnúbení spravia fotku a zavesia ju na sociálne siete. Či je však toto naozaj dobré, necháme len na vás.

Ak ale práve teraz prezeráte ponuky internetových klenotníctiev a kamenných predajní klenotníctiev, poradíme vám, ako nájsť vhodný zásnubný prsteň.

Veľkosť je veľmi dôležitá

Ak chcete nájsť vhodný zásnubný prsteň, ktorý sa bude partnerke páčiť, skôr, ako nebudete vedieť veľkosť prsteňa, do klenotníctva ani nechoďte. Väčšina klenotníctiev ponúka zmenu veľkosti prsteňa. Treba si však uvedomiť, že je to veľký zásah do prsteňa a prsteň už nebude taký, ako ste ho kúpili. Veľkosť sa mení maximálne o jednu veľkosť, o viac nie. Určite ale nechcete, aby bol prsteň partnerke malý alebo veľký.

Štýl, ktorý preferuje a materiál, ktorý nosí

Pri výbere zásnubného prsteňa zohráva dôležitú úlohu aj štýl a materiál aký vaša partnerka preferuje. Má rada výrazné prstene s väčšou šírkou a výraznejšími kameňmi, alebo preferuje minimalistické užšie zásnubné prstene so vsadenými diamantmi?

Toto musíte vedieť skôr, ako kúpite zásnubný prsteň. Zásnubný prsteň musí byť vyrobený z materiálu, ktorý je odolný a ktorý ladí k ostatným šperkom vašej budúcej snúbenice. Momentálne je veľmi obľúbené klasické žlté, ružové a biele zlato.

Objednávanie vopred

Ak plánujete objednávať zásnubný prsteň cez internet, zistite si, aká je doba doručenia prsteňa. Výroba na mieru čosi trvá a práve preto by ste mali riešiť objednávanie v predstihu. Odporúčame vám objednávať prsteň v takom klenotníctve, kde vám v cene poskytnú aj peknú krabičku a kde vám dokážu vyrobiť zásnubný prsteň na mieru.

Dúfame, že vám tieto praktické rady pomôžu vybrať pekný zásnubný prsteň do dňa, kým tento prsteň nevystrieda svadobná obrúčka.