Túžite po netradičnej letnej dovolenke v horách? Vyskúšajte Dolné Rakúsko!

waldviertel

Stráviť dovolenku v príjemnom horskom prostredí Dolného Rakúska, odkiaľ sa dá jednoducho dostať do vinárskych oblastí, je ideálne pre dvojice i rodiny s deťmi. Nachádza sa tu približne 15 000 turistických trás – horských cestičiek i tematických trás na rovinatejších pláňach a terénoch. Vyberie si každý, aj vy!

Krajina Dolného Rakúska je rozmanitá, na svoje si prídu tak rodiny, ako aj športovci či dvojice túžiace po dobrodružstve. Leto sa dá stráviť v horách, v prírodných parkoch a na tematických chodníkoch, ktoré priam vyzývajú k objavovaniu. Je len na vás, čomu dáte prednosť.

Waldviertel

Turistami obľúbený región Južný Waldviertel ponúka okrem troch „tisícoviek“ na spoznávanie aj malé dedinky Moorbad Harbach, Zwettl a Yspertal. Je dôležité, aby ste načerpali energiu pred vydaním sa na mystickú cestičku Druidov Druidenweg-Ysperklamm, aj na výlet po panoramatickej ceste Nebelstein-Panoramaweg. Nestačí? Objavte vodné zázraky na idylickej cestičke Wasserwunderweg.

Viedenské Alpy

Okrem cesty viedenským alpským oblúkom a desiatich turistických hotelov, ponúkajúcich súkromie a pohodlie, na výlete za krásami Dolného Rakúska si môžete obzrieť aj známe turistické dedinky Kirchberg am Wechsel a Puchberg am Schneeberg. V ich okolí je k dispozícii viacero možností na zaujímavé výlety a tiež je tu možnosť zvoliť si vychádzku ušitú priamo na mieru. Pri východe slnka sa môžete na túre nazvanej „Schneeberg plný superlatívov“, šplhať až na vrchol.

Horské chaty a salaše

V horách Dolného Rakúska si na svoje príde naozaj každý. Horské chaty i salaše ponúkajú prvotriedne služby, jedlo a pohostinnosť. V ich okolí sa nachádzajú nádherné pastviny, výhľady z nich sú neoceniteľné. Spoločnosť Hochkar Bergbahnen získala od Združenia lanoviek a vlekov Rakúskej hospodárskej komory ocenenie Najlepšia rakúska letná horská dráha. Týmto ocenením sa môžu pochváliť tiež zážitkový salaš Mönichkirchen a lanovka Rax-Seilbahn. Putovanie od chaty k chate bez problémov zvládne každý – od malých detí až po alpinistov. Tak čo, naladili sme vás?

Tematické chodníky

Výlety na vrcholky hôr sú zaujímavé najmä pre rodiny. S drobcami sa môžete do cieľa dopraviť lanovkou, aby ste mali dostatok síl na objavovanie zaujímavých turistických chodníkov. Zaujímavá je aj cesta po Hojdačkovom chodníku v Mönichkirchen am Wechsel, kde na vás čaká 13 zastávok s hojdačkami a hojdacími zábavnými prvkami. Na Drevenom chodníku v údolí Mendlingtal uvidíte zas posledné funkčné zariadenie na splavovanie dreva v Európe. Výnimočný zážitok ponúkajú aj trasy vedúce po Ötschergräbene, Hagenbachklamme, národnom parku Donauauen neďaleko Viedne či výlet k vodopádom Myrafälle v Muggendorfe. Nech žijú krásy Dolného Rakúska!

Zdroj obrázku:https://www.wanderdoerfer.at/niederoesterreich/wanderregion/waldviertel/

About

Barbora pracuje ako copywriterka a redaktorka v online aj printových médiách už viac ako trinásť rokov. Napriek tomu, že má vyštudovanú environmentalistiku, tvorila už počas strednej školy a neskôr počas vysokej školy prispievala článkami do mnohých ženských magazínov. Vo voľnom čase ju okrem písmenok zamestnávajú najmä dve deti - šesťročný Maxim a ročný Theo.