V letnej kuchynke zakotvíte na pol roka

Už ste určite zažili varenie pod holým nebom, no pravdepodobne to bolo iba na stanovačke či počas záhradnej párty, kde malý príručný stolček a kotlík s ohniskom boli vašou provizórnou kuchyňou. Čo tak si ale kuchyňu pod holým nebom reálne postaviť?

Varenie s pocitom voľnosti

Keď pricvála krásne počasie, a často sa z neho tešíme od apríla až do októbra, väčšinou sa neubránime chuti vyjsť si na čerstvý vzduch. V záhradke sa predsa vždy nájde nejaká robota, no poteší aj relax na terase či v bazéne. Niekto ale musí pripraviť aj obed. Viete si to predstaviť? Celá rodina vonku, len vy sa smažíte v uzavretej kuchyni a oberáte sa o všetky dialógy. Dnes to však už neplatí, pretože trendom je variť v letnej kuchynke rovno na vašom dvore. Zbytočnosť? Vôbec nie, ak si spomeniete na to, koľkokrát vašu grilovačku prekazilo počasie. V letnej kuchyni ste chránení strechou i bočnými stenami, no napriek tomu varíte a stolujete v exteriéri. Podľa toho, akí nároční ste, si ju môžete vybaviť aj kuchynskou linkou či sporákom a rúrou na pečenie, no mnohí ostávajú verní radšej klasickým pieckam, grilom či krbom, ktoré navodia tú správnu atmosféru a dodajú jedlu špecifickú chuť.

Ako ju využijete

Je množstvo prípadov, keď si prípravu jedál nebudete vedieť ani len predstaviť inde ako v exteriéri. Keď je na dvore veľa práce, je oveľa jednoduchšie odbehnúť si do letnej kuchynky, ktorej neprekáža ani špina na vašich topánkach. Využijete ju aj na akciách s rodinou a priateľmi či pri športových prenosoch, keď chcete svoj obľúbený tím podporovať pod holým nebom a s chladeným drinkom v ruke. Letná kuchynka s barovým pultom vyzerá veľmi efektne, ale ničím výnimočným nie je ani jedálenský stôl so stoličkami. Chce to len jasnú predstavu o štýle kuchyne, či v nej budú prevládať prírodné materiály, alebo skôr výdobytky modernej doby. Varenie a stolovanie na čerstvom vzduchu so všetkými tými motýľmi a farebnými kvetmi naokolo vás bude tak baviť, že kým vonku nebude skutočne zima, nebudete sa chcieť vrátiť do vašej pravej kuchyne.

About