Vadí vám vtáčí spev a trus? Zatočte s nimi vďaka šikovným plašičom!

Nie sú to len komáre, hlodavce alebo hryzce, život nám môžu obťažovať aj vtáky. Nejde tak o ich prítomnosť, skôr o výkaly, ktoré môžu napáchať veľké škody. Ako sa ich šetrne zbaviť?

Sú to práve odpudzovače a plašiče, ktoré dokážu vtáctvo „vyhnať“ z neželaného priestoru. Nemusí ísť len o domácnosti, tie najväčšie škody dokážu napáchať vtáky napríklad na uskladnených produktoch v skladoch či potravinárskych výrobniach. Zabudnite na „strašiaky“, ktoré na vtáctvo platia len na chvíľu. CD – čká, igelitové prúžky, atrapy dravcov a iné atrakcie na nich zaberú možno na pár týždňov, no z dlhodobého hľadiska vám nepomôžu. Vtáky si na ne zvyknú a naučia sa vedľa nich bežne fungovať.

Ak chcete ochrániť svoj majetok pred poškodzovaním vtákmi, jednou z možností je použitie mechanických plašičov vtákov. Tieto plašiče vtákov vo forme pásov s hrotmi sa inštalujú na rímsy, fasády, alebo priamo na murivo, jednoducho kamkoľvek, kde vtáky radi sedávajú alebo tvoria hniezda. Pásy sú nenápadné a z väčšej vzdialenosti ich takmer nevidieť.

Ak potrebujete účinné a dlhodobé riešenie bez lepenia a inej inštalácie, stavte na elektronický plašič vtákov. Tieto plašiče vtákov vydávajú špecifické ultrazvukové signály, ktoré sú pre škodcov nepríjemné, preto priestor, v ktorom sa odpudzovač vtákov nachádza, opúšťajú. Nehrozí, že si na plašič zvyknú, pretože ultrazvukové signály menia vďaka kmitočtu svoju intenzitu. 

Odpudzovač vtákov je spoľahlivý a používa sa jednoducho

Tento typ plašiča môžete využívať v exteriéroch a interiéroch podľa potreby. Plašiče vtákov nájdu svoje využitie pri ochrane akýchkoľvek uskladnených potravín, vo výrobných halách, skladoch, záhradách, na balkónoch či terasách. Spoľahlivo odpudzujú spevavé vtáky, ktoré svojím výskytom znečisťujú prostredie, prípadne ho inak narúšajú.

Odpudzovač vtákov si poradí s náletmi škorcov, holubov, vrabcov, drozdov, havranov, vrán i ďatlov a iných druhov, ktoré sa bežne vyskytujú v našich podmienkach. Môže mať vplyv aj na vašich domácich miláčikov, ktorí sa nebudú chcieť nachádzať v priestore chránenom plašičom. Dbať by ste mali na to, aby vždy mohli odísť z miesta, kde je odpudzovač umiestnený.

Inštalácia plašiča vtákov je maximálne jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Prístroj stačí len umiestniť do priestoru určeného na ochranu pred vtákmi a pripojiť do elektriky, nastavovanie ani iná inštalácia nie je potrebná.