Vianoce trochu inak

Vianoce – posledných pár dní v roku, na ktoré sa teší asi každý z nás a ktoré v sebe ukrývajú niečo, čo sa dá len veľmi ťažko opísať slovami. Sviatky, ktoré milujú nielen deti, ale v kútiku duše aj my dospelí. Pár krásnych dní, keď si cestu domov nájdu aj tí najväčší tuláci. Pre tú túžbu po ich dokonalosti sme niekedy ochotní urobiť všetko. Vyčerpaní a unavení potom len ťažko vidíme v týchto čarovných chvíľach to, čo ich robí takými výnimočnými.

Spomaľme a užívajme si  každý okamih

Honosný stromček, množstvo drahých darčekov a prehýbajúce sa stoly pod množstvom jedla nie sú zárukou krásnych, a už vôbec nie pokojných sviatkov. Skúsme sa trochu vrátiť v čase a urobme to tento rok inak.

Darujme svojim blízkym niečo, na čom budeme mať vlastnú zásluhu. Nielenže dáme nový zmysel dlhým zimným večerom, ale sa iste aj dobre zabavíme. Upleťme manželovi šál alebo papuče, dámy určite poteší prírodné domáce mydlo, a kto má umelecké vlohy, môže skúsiť namaľovať obraz.

Za nové vianočné ozdoby tiež nemusíme utrácať. Internet je plný nápadov a inšpirácií, pri troche kreativity dokážeme vdýchnuť nový život aj starým a nepoužívaným ozdobám.

Otvorme si srdcia

Počas sviatkov si vychutnajme čas strávený s rodinou. Nie však len pred televíznou obrazovkou. Navštívme našich známych, priateľov, možno aj nepriateľov. Veľa sa rozprávajme, choďme na dlhé prechádzky, robme to, na čo sme si celý rok nenašli dosť času. Možno by sme mohli zájsť do kostola, načerpať silu z pokojnej sviatočnej atmosféry. Veď predsa toto je samotná podstata Vianoc!

Snažme sa, aby pokoj a štedrosť týchto čarovných sviatkov bolo nielen vidieť, ale aj cítiť. Všetky starosti a problémy nechajme na malú chvíľu za dverami a k štedrovečernému stolu nechajme zase zasadnúť tie malé deti s rozžiarenými očkami a čistými srdiečkami.  

About