Vitamín C výrazne ovplyvňuje kvalitu našej pleti

Všetky chceme byť krásne a vyzerať mlado. Existuje recept na pleť bez vrások? Áno! Dokonca poznáme hneď niekoľko tipov, ako udržať svoju pokožku čo najdlhšie mladú. Začnime napríklad pravidelným a dostatočným pitným režimom a kvalitným spánkom či oddychom.

Keď sa povie: „Nerob si vrásky“, nie je to nadarmo

Čím viac starostí, tým viac vrások. Naše zvraštené čelá a tváre kreslia nezmazateľné dôkazy o našich životoch. Mimika presne ukazuje, aké pocity prežívame. Keď sa veľa smejeme a usmievame, tak máme okolo očí a úst jemné vrásky, ktoré sú však neuveriteľne krásne a podľa pánov aj veľmi sexi. Na tvári však máme aj vrásky starostí, ktoré sú zvyčajne na čele a čím viac trápení prežívame, tým viac sa ich objavuje aj pozdĺž líc.

Neprospieva nám ani UV žiarenie, prílišné slnenie a nesprávny životný štýl

Toto už predsa dávno vieme. Čo ste ale možno nepočuli je fakt, že vitamín C je hotový zázrak pre našu pleť. Nestačí len dostatočný príjem tekutín, správna strava a spokojný život. Pri každodennom užívaní tohto vitamínu bude naša pleť priam žiariť, napne sa a vyhladí. Počnúc od vrások, cez akné, rôzne škvrny, pigmentové fľaky, ekzémy až po celkovú vitalitu. Telo si ho nevie samo vytvárať, ale dokážeme do prijímať prostredníctvom listovej zeleniny, paradajok, papriky a najviac je obsiahnutý v citrusoch. Pokiaľ nie ste zástancami týchto zdravých vecí, pokojne si zájdite do lekárne a vypýtajte si ho v čo najprírodnejšej forme.

Kyselina L-askorbová

Vitamín C alebo aj kyselina askorbová je čosi ako kolagén pre našu pokožku. Je to silný antioxidant, ktorý okrem toho, že detoxikuje organizmus, chráni ho pred ochoreniami a rovnako sa stará aj o náš nervový systém. Naše cievy, kosti a chrupavky, zuby a ďasná budú vďaka nemu stále v tej správnej forme. Urýchľuje tiež hojenie rán a neutralizuje voľné radikály. Ako už bolo spomenuté, vitamín C má schopnosť vyhladzovať vrásky. Doprajte si ho preto vo všetkých jeho podobách. Ako zvnútra, tak aj zvonka vo forme kozmetických prípravkov a krémov.

About