4 kroky k výberu štýlových a kvalitných hodiniek pre vás, milé dámy

vyber-damskych-hodiniek

Dámske hodinky sú aj dnes štýlovým doplnkom, aj napriek tomu, že mobil s hodinami máme v rukách skoro neustále. V šperkovnici (nie však doslova) každej z vás by nemali chýbať aspoň jedny náramkové hodinky. Určite je lepšie investovať do značky a kvality, pretože tie vám budú slúžiť aj niekoľko desiatok rokov.

 Pripravili sme pre vás jednoduchého sprievodcu výberom dámskych hodiniek, ktorý je zložený zo 4 krokov. Poďme na to!

1.     krok – typ dámskych hodiniek

Pri type hodiniek máte na výber len dve možnosti:

  • ručičkové
  • digitálne

Ručičkové hodinky sú osvedčenou klasikou, pretože sa dajú nosiť všade, vrátane akejkoľvek spoločenskej udalosti. Dnes sa do módy vracajú rôzne štýlové vintage kúsky, ktorými doladíte svoj outfit.

Hodinky modernejšie, digitálne, majú mnohé iné funkcie, ktoré využijete pri športe. Tiež sa dajú kombinovať s rôznymi outfitmi. Ak si ich “oblečiete” k elegantnejšiu outfitu, dodajú vám ležérny a odvážny šmrnc.

2.     krok – udalosti, na ktoré budete hodinky nosiť

Krok druhý pomerne úzko súvisí s výberom typu hodiniek. Dnes máte toľko možností, že aj digitálne hodinky na šport nájdete v minimalistickom elegantnom prevedení. Ak chcete výraznejší kúsok, bude potrebný trocha náročnejší výber a dlhšie rozhodovanie. Premyslite si, či ste skôr outdoorový – športový typ a hodinky potrebujete na výlety a turistiku alebo ich potrebujete do práce či na rôzne spoločenské udalosti.

Náš tip: čierne dámske hodinky ladia takmer ku všetkému. J

3.     krok –  rozpočet

Väčšinou je lepšie zadovážiť si jedny kvalitné značkové hodinky. Vydržia vám niekoľko desiatok rokov a budete mať istotu služieb kvalitného pozáručného servisu. Cena väčšinou odráža aj počet funkcií, tie lacnejšie kúsky budú omnoho jednoduchšie. Rozpočet záleží na vašich preferenciách a na tom, čo od hodiniek očakávate. Naše odborné oko vám však odporúča hodinky minimálne s funkciou vodeodolnosti. A aké sú ceny kvalitných kúskov? U nás máte na výber kúsky už aj za sumu pohybujúcu sa okolo 100 €.

4.     krok – kvalitný remienok

Od praktických vecí sa presúvame k dizajnu. Celkový výzor dámskych hodiniek tvorí číselník a remienok. Na výber je niekoľko druhov remienkov, z ktorých má každý svoje výhody a nevýhody. V našej ponuke nájdete na výber:

  • kožený – prispôsobí sa ruke, ľahko kombinovateľný, nevhodný na šport
  • oceľový – trvanlivý, môže zmoknúť, nadčasový dizajn, neprispôsobuje sa ruke a chladí
  • silikónový – vhodný na šport, odolný, nie je vhodný na spoločenské udalosti
  • textilný – ľahko kombinovateľný, vhodný na každodenné nosenie, nehodí sa na významné udalosti

Veríme, že s našim sprievodcom zvládnete výber hodiniek jednoducho. Vždy však myslite na to, že prvoradé je vaše pohodlie a preferencie.

About