5 materiálov pre kúpeľňové obklady. Je medzi nimi váš favorit?

Pri rekonštrukcii kúpeľne je jedným z prvých rozhodnutí voľba obkladu. Ten predsa po dizajnovej stránke udá štýl celej kúpeľne. Avšak ešte predtým, než budete vyberať konkrétny dizajn obkladu, je ale nutné rozhodnúť sa pre ten správny materiál.

Keramika, sklo a plast

V súčasnosti sú medzi modernými obkladmi do kúpeľne najobľúbenejšie tie keramické. Ich výhodou je odolnosť, hlavne kvalitnejšie modely dokážu vydržať desaťročia. S keramickým obkladom sa aj relatívne jednoducho pracuje. Ak chcete s obkladom stien zladiť aj dlažbu, musíte však počítať s tým, že keramická dlažba je chladná. Na druhej strane, má vysokú tepelnú vodivosť, takže je ideálna pre podlahové kúrenie, ktoré k nej rozhodne odporúčame.

Ak milujete lesklé povrchy, vhodné sú pre vás sklenené obklady. Dodajú vašej kúpeľni elegantný vzhľad, ktorý zaručene zaujme každého. Nevýhodou môže byť, že vo všeobecnosti ide o niečo drahšiu záležitosť v porovnaní s keramickými obkladmi, ale celkovo je cena sklenených obkladov už vcelku prijateľná (aspoň oproti minulosti).

Ak hľadáte obklad kúpeľne za naozaj priaznivú cenu, siahnite po plastových obkladoch. Aj napriek nízkej cene však ide o veľmi trvácny obklad. Pridajte k tomu dobré tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti, jednoduchú inštaláciu a máte obklad, ktorý ponúka veľa muziky za málo peňazí. Problémom môže byť, že plastové obklady sa nie vždy vyznačujú lákavým dizajnom. Nájsť ten správny, ktorý bude vo vašej novej kúpeľni dobre vyzerať, tak môže chvíľu zabrať. A taktiež plastové obklady zrejme nebude lákať ľudí, ktorí dbajú o ekológiu.

Korok a prírodný kameň

Poďme teraz k prírodným materiálom. Cenovo výhodné sú obklady z korku, ktoré sú naviac veľmi odolné a trvácne. Len nezabudnite pri ich cene kalkulovať aj s potrebným lepidlom a lakom, čo sú veci, ktoré ju navyšujú.

A na záver niečo pre všetky dizajnové luxusné kúpeľne. Práve luxusný vzhľad je totiž to, čo najviac vystihuje obklady z prírodného kameňa. Avšak vzhľadom na to, že ide o nasiakavý materiál, budete takýto obklad musieť ošetriť lakom a impregnáciou.

Zdroj obrázka:

Autor: Procreators / Shutterstock.com