7 tipov, ako byť produktívnejší: Naštartujte sa hneď ráno!

produktivita

Na dobitie bateriek, ktoré vás budú napĺňať energiou počas celého dňa, stačí trocha kreativity. Čo robiť, aby ste zvládli celý deň v dobrej nálade a bez problémov?

Skvelé ráno vám síce každý deň do náručia len tak nespadne, ale i to nepodarené ráno môžete zmeniť k lepšiemu. Hlavne si ráno dožičte dostatok času, vstaňte radšej o polhodinu skôr, nech v pokoji zvládnete všetko, čo musíte a chcete. Hoci sa to nezdá, prvé minúty po prebudení sú veľmi dôležité. Ak totiž svoj deň začnete v dobrej nálade a plní energie, oveľa lepšie sa naštartujete a budete sa cítiť pohodovo až do večera. Ráno je zhon váš najväčší nepriateľ, vstávajte preto o 20 či 30 minút skôr, než je nevyhnutné. Čoskoro si na to zvyknete, budete mať ráno viac času venovať sa len sami sebe a užijete si pohodový začiatok dňa. Neveríte? Tak to skúste a využite tiež naše tipy. Uvidíte, že ráno bude hneď veselšie.

Začnite úsmevom

Úsmev robí divy, nielen pri stretnutí s ostatnými – pri úsmeve sa znižuje hladina stresu, svaly povolia napätie, naše dýchanie a srdcový tep sa spomaľujú. A v tele sa spúšťajú rovnaké procesy, ako keď sa cítime šťastní.

Pohár vody s citrónom

Pol hodinu pred jedlom je dobré vypiť pohár vody s citrónovou šťavou. Limonáda detoxikuje telo, môže pomäcť schudnúť, ale predovšetkým, stimuluje metabolizmus. Vitamín C si treba dopĺňať pravidelne a citrón ho má neúrekom. Keď do limonády pridáte aj nakrájaný čerstvý zázvor, bude ešte chutnejšia a zdravšia.

Pestré raňajky

Teplé mesiace nabádajú k jedálničku bohatému na sezónnu zeleninu a ovocie. Tí, ktorí preferujú menej sladké jedlá si pochutia na reďkovke, špenáte, póre alebo rajčinách. Milovníci sladkých raňajok, si môžu do kaše pridať jablká alebo hrušky. Jedlá založené na sezónnom ovocí a zelenine nebudú iba výborne chutiť, ale dodajú nám to, čo ráno potrebujeme najviac: vitamíny a minerály.

Energetická sprcha

Mnohí z nás musia svoju rannú rutinu skrátiť na minimum, no rýchla sprcha sa stíha za každých okolností. Vlažná voda garantuje 100 % stimuláciu tela. Pusťte kohútiky naplno, prúd teplej vody vám pomôže zvládnuť včasné vstávanie a prekonať ospalosť. Striedajte pri sprchovaní teplú a studenú vodu. Rozprúdite tak krvný obeh, posilníte imunitu a zlepšíte stav pokožky.

Playlist

Či už počúvate hudbu cez slúchadlá alebo reproduktory, nalaďte sa pozitívnymi a energickými melódiami už od rána. V spoločnosti dobrej hudby sa nielenže ľahšie vstáva, pripravujú raňajky, ale aj vyberá ten správny outfit.

Šport

Ranné vtáčatá majú veľkú výhodu. Stíhajú si dopriať fyzickú aktivitu ešte pred príchodom do práce. Ak sa vám nechce, ale aj tak by ste radi skúsili ranný beh, motivujte sa imidžovým, no pohodlným športovým úborom. Ak nestíhate posilňovňu, zaskáčte si na švihadle alebo zadrepujte. Ranná aktivita vás zaručene nakopne.

Neponáhľajte sa!

Stačí si privstať a získate dostatočnú časovú rezervu na všetky ranné rituály. Chvíľku v sprche si užívajte, relaxujte a v celodennom programe nájdite niečo, čo vám robí radosť a na čo sa tešíte. Myslite na to, že aké ráno, taký deň – vďaka uponáhľanému ránu plnému zmätkov vás bude stres sprevádzať až do večera.

About

Barbora pracuje ako copywriterka a redaktorka v online aj printových médiách už viac ako trinásť rokov. Napriek tomu, že má vyštudovanú environmentalistiku, tvorila už počas strednej školy a neskôr počas vysokej školy prispievala článkami do mnohých ženských magazínov. Vo voľnom čase ju okrem písmenok zamestnávajú najmä dve deti - šesťročný Maxim a ročný Theo.

No Comments

Leave a Comment