Ako sa starať o pleť v lete?

Dievčatá a dámy. Starostlivosť o pleť je dôležitá v každom ročnom počasí a v každom veku. Naša pleť ale potrebuje iné zaobchádzanie v lete a iné v zime. V tomto článku si preto zhrnieme tie najdôležitejšie tipy, ktoré je dobré vedieť.

Majte samostatný uterák na tvár

Tvár by ste si mali umývať každé ráno po prebudení. Odporúča sa mať vyhradený špeciálny uterák, ktorý bude iba na umývanie tváre. Baktérie, ktoré sa nachádzajú na rukách a neskôr na uteráku, pleti zbytočne škodia.

Nepoužívajte prípravky na tvár určené na zimu

Niektoré kozmetické krémy sú určené špeciálne pre zimné obdobie, kedy je pleť vystavená iným vplyvom než v lete. Tento fakt by ste mali rešpektovať a používať iba sezónu kozmetiku.

Dbajte na dostatočnú hydratáciu

Uistite sa, že dodržiavate dobre známy postup, čistenie, tonizáciu a zvlhčenie pleti každý deň ešte pred tým než pôjdete spať.  Potenie zväčšuje a otvára póry na pokožke, preto je vhodné použiť toner, ktorý póry naspäť zatvorí.

Natierajte sa opaľovacím krémom

Nezabúdajte na to, môžete tak predísť úpalom, starnutiu kože a iným rizikám, vrátane najhoršieho, rakoviny. Minimálny odporúčaný faktor na pleť je 30 a mali by ste si ho aplikovať 20 až 30 minút pred tým, než vyrazíte von na slnko. A áno, opaľovací krém musia používať aj ľudia s mastnejšou pleťou.

Ingrediencie od babičky

Nikdy nepodceňujte rady babičiek, nielen že nám chcú dobre, ale za tie roky už vedia, čo funguje. Napríklad taký citrón alebo paradajka sú veľmi dobré pre vašu pleť, pretože ju prirodzene hydratujú. Paradajkovú šťavu pomixujte v mixéry s kúskami ľadu a použite to ako jemný píling každý druhý deň. Nechajte aby sa paradajková štava vpila do pokožky a zaschla. Potom si celú tvár umyte. Lykotín, ktorý obsahuje paradajka, robí zázraky pre našu pleť.

Tvár si možno v lete skryjeme pod veľké klobúky a slnečné okuliare, ale v zime sa nám odhalí všetko, čo sme pre pleť v lete ne/urobili. Preto by sme našej pleti mali venovať pozornosť. 🙂

About