Kegelove cviky pre mužov

kegelove-cviky-pre-muzov

Nielen ženy, ale aj muži sa počas života musia popasovať s rôznymi problémami. Na mysli máme zdravotné problémy, ktoré mnohým sťažujú každodenné činnosti a celkovo život. Mnohé zo zdravotných komplikácií sa objavujú tak u žien, ako aj mužov.

Medzi takýto problém patrí aj inkontinencia, ktorej zmiernenie môžete dosiahnuť aj praktizovaním cvikov od amerického gynekológa Arnolda Kegela. Tie boli spájané výhradne so ženami, no aj u mužov nachádzajú svoje uplatnenie a majú pre nich benefity v rôznych oblastiach.

Kegelove cviky pre mužov prinášajú zlepšenie v rôznych oblastiach. Nejde len o problémy s prostatou či únik moču. Kegelovými cvikmi dokážu muži zlepšiť aj svoj sexuálny výkon. Mnohých mužov možno odstrašuje to, že ide o cvičenie.

Nemusia sa však obávať, keďže tieto cviky nie sú náročné, či už fyzicky alebo časovo. Zaberú vám niekoľko minút do dňa a cvičiť ich dokáže takmer každý. Nie všetci muži to však vedia. Je dôležité cvičeniu venovať čas a výsledky môžu byť viditeľné do niekoľkých mesiacov.

To, že Kegelove cviky pomáhajú aj mužom, nie je výmysel. Ich pozitívny vplyv bol predmetom skúmania v mnohých krajinách, pričom všade zaznamenal určité benefity.

Posilňovanie panvového svalstva

Na inkontinenciu u mužov vplývajú rôzne faktory. Môže za ňou stáť cukrovka či nadváha. Všeobecne však ide o oslabenie svalstva panvového dna, ktoré zapríčiňuje únik moču. Kegelove cviky vychádzajú z tohto poznatku, a preto pri nich ide o precvičovanie práve svalstva panvového dna. Kegelove cviky sú pre ženy aj pre mužov určené aj pri liečbe alebo prevencii úniku moču.

Problémy v sexuálnom živote budú minulosťou

To však zďaleka nie je jediný problém, ktorého sa muži môžu zbaviť. Kegelove cviky sú určené aj pre tých, ktorí majú príliš rýchlu ejakuláciu alebo pre tých, ktorí majú slabú erekciu či problémy s prostatou. Všeobecne povedané, Kegelove cviky môžu mužov zbaviť viacerých problémov v sexuálnom živote.

Niektorí muži bojujú s krátkou erekciou. Cvičenie môže predĺžiť sexuálny styk, keďže dokážu rozprúdiť krv v penise, a ten bude dlhšie stoporený. Cvičením sa muži učia ovládať svoj pohlavný úd, a preto môže dôjsť k zlepšeniu sexuálneho života. Takisto cviky pomáhajú zlepšiť pružnosť svalov, čo pomáha všetkým pohlavným orgánom, a prostata nie je výnimkou. Okrem už spomenutých výhod podporujú aj produkciu spermií. Ak vás trápia problémy v sexuálnej oblasti, Kegelove cviky by ste mali aspoň skúsiť.

Nenáročné cviky

Toto cvičenie je určené pre mužov všetkých vekových kategórií, keďže napríklad problémy s erekciou sa objavujú u starších, ale aj mladších mužov. Sú to cviky nenáročné, na ktorých realizáciu nepotrebujete žiadne pomôcky, nezapájate ruky či nohy a cvičiť môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Cvičenie môže prebiehať postojačky alebo v sede bez toho, aby o tom niekto vedel.

Aj keď je nenáročné, neznamená to, že vám pôjde od začiatku ako po masle. Ako pri každom inom cvičení aj tu platí, že ak svaly nie sú precvičované, ochabnú. Preto nezúfajte, ak vám to na začiatku nepôjde. Ak budete cvičeniu venovať čo i len pár minút denne, výsledky sa dostavia.

Stačí pár minút denne

Nenáročné cvičenie spočíva v sťahovaní a uvoľňovaní panvového svalstva. Sťahovanie by malo trvať určitý časový interval. V najlepšom prípade by ste ho mali svalstvo stiahnuť na 10 sekúnd, no zo začiatku skúste kratšie. Určiť si to môžete aj podľa toho, či viete zadržať moč, resp. či už potrebujete inkontinenčné pomôcky pre mužov. Podľa tohto zistíte, v akom stave je vaše svalstvo a aký časový interval pri cvičení zvoliť.

Cvik by ste mali opakovať niekoľkokrát. Nezabudnite dýchať nosom do brucha. Je takisto dôležité, aby boky a brucho neboli napnuté. Zdá sa, že ide o jednoduchý cvik, no na to, aby ste ho cvičili naozaj správne, musíte dodržať tieto postupy.

Overiť si správnosť cvičenia môžete napríklad pri močení. Ak dokážete vedome zastaviť prúd moču, znamená to, že Kegelove cviky cvičíte správne.

Povolené panvové dno

Cviky nie sú určené len pre tých, ktorých niečo trápi. Posilňovať panvové svaly by mal každý. Veď ak sa človek nestará o svoje telo, telo chátra. To isté platí aj o svaloch, nevynímajúc tie v oblasti panvového dna. V prípade povoleného panvového dna vás skôr či neskôr môžu trápiť aj bolesti chrbtice, poruchy potencie alebo zlé držanie vnútorných orgánov.

Ak nie ste práve typ na cvičenie alebo ste do cvičenia príliš lenivý, Kegelove cviky sú pre vás ako stvorené. Nielenže pomôžu v prípade zdravotných problémov, ale vyriešia aj vaše problémy v sexuálnom živote. Vďaka nim môžete predchádzať aj úniku moču a váš život sa zmení k lepšiemu.