Ako vybrať to najlepšie vodítko pre psa?

Mať doma psa znamená nielen radosť a zábava. Je totiž potrebné mu venovať svoju každodennú pozornosť. Aby bol váš pes šťastný a spokojný, potrebuje pravidelné prechádzky, vyváženú stravu, veľa podnetov a najmä vašu pozornosť. Psík sa nám za našu dôkladnú starostlivosť dokáže odvďačiť a priniesť vám do života radosť. Je však potrebné myslieť aj na svoje okolie a pokiaľ sa chystáte so svojím štvornohým miláčikom na prechádzku, nezabudnite si vziať vodítko pre psa. Ide o základnú výbavu, ktorý by mal mať každý majiteľ. Ak však ešte žiadne nemáte a chystáte sa nejaké si zaobstarať, poradíme vám, na čo si dať pozor. 

Verte, že jedno vodítko pre psa vám nepostačí

Pokiaľ so svojim domácim miláčikom vediete skutočne aktívny život, pravdepodobne jedno vodítko pre psa určite nebude dosť. Poďme sa teda pozrieť, aké vodítka by ste mali byť v zásobe. Prvé je také, ktoré sa dá veľmi rýchlo nasadiť a takisto odopnúť. Hodí sa na prechádzky, kedy psíka striedavo zapínate na vodítko a odopínate, aby mal pes výbeh. Druhým vodítkom pre psa by malo byť také, ktoré používate na úplne bežné aktivity. Ide teda o klasické prechádzky. Potom je tu posledný typ, ktorý je charakteristický tým, že sa dá rôzne variovať. To je výhodné najmä pre športové aktivity. Veľmi jednoducho je možné ho skrátiť alebo predĺžiť. Trh s vodítkami pre psa je skutočne široký a vybrať si to správne môže byť niekedy zložité. Vždy sa riaďte tým, aké plemeno psa máte. Pokiaľ máte veľké a silné plemeno, pravdepodobne vám tenké vodítko pre psa bude zbytočné. Mohol by sa totiž veľmi ľahko pretrhnúť. 

Na aké ďalšie parametre si dať pozor pri výbere vodítka pre psa?

Vodítko pre psa by malo čo-to vydržať, preto sa pri kúpe presvedčte, že nekupujete mačku vo vreci. V prvom rade je potrebné si stanoviť účel. V predajni s vodítkami pre psa si vyskúšajte, aká rukovät vám vyhovuje. Pokiaľ máte veľkého a silného psa, príliš tenké vodítko pre psa by sa vám mohlo pri venčení nepríjemne zarezávať  do ruky. V neposlednom rade by ste sa mali zamerať na životnosť vodítka a takisto jeho dizajn.

Všetko, čo potrebujete vedieť o vodítkach pre psa, nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.