Urobte si poriadok vo svojom šatníku

Jarné upratovanie je v plnom prúde a väčšina žien má už jarné upratovanie pomaly za sebou. Jarné upratovanie nezahŕňa len umývanie okien, či umývanie políc kuchynskej linky. Na jar by sme si mali urobiť poriadok aj v šatníku.

Ak váš dámsky šatník praská vo švíkoch a máte pocit, že aj tak nemáte čo nosiť, urobte si poriadok vo svojom šatníku. Poradíme vám, ako na to.

Povykladajte všetko oblečenie z poličiek a poličky poutierajte

Ako prvé vám odporúčame povykladať si všetko oblečenie z políc, z vešiakov, ale aj z plastových krabíc, ktoré máte umiestnené pod časťou na vešanie. Je potrebné poutierať od prachu všetky police, aj tie, ktoré boli preplnené oblečením. Odporúčame použiť klasickú švédsku utierku a čistú vodu s octom. Všetky plochy, vrátane kľučiek, vešiakov, či dokonca aj dvierok je potrebné vyčistiť od prachu a zašlej špiny.

Ak sa vám všetko podarí vyčistiť, budete mať pripravený priestor na ukladanie oblečenia.

Triedenie oblečenia

Oblečenie by ste mali mať roztriedené podľa sezón. Ak budete mať vyložené oblečenie na všetky sezóny, to oblečenie, ktoré nenosíte, resp. nosíte ho menej, odporúčame odložiť nabok. Oblečenie, ktoré nosíte a ktoré sa vám ľahko kombinuje, odporúčame umiestniť do skrine. Keď už budete mať roztriedené oblečenie podľa sezón a v skrini s posuvnými systémami na vstavané skrine budete mať len oblečenie, ktoré budete nosiť, zamerajte sa na kôpku oblečenia, ktoré nenosíte, nosíte málo.

Čo s týmto oblečením? Ak sa v tejto kôpke nachádza oblečenie, ktoré je ľahko kombinovateľné s oblečením, ktoré už máte uložené, umiestnite ho naspäť do skrine. Ak ale natrafíte na oblečenie, ktoré nenosíte, nemáte ho s čím skombinovať, toto oblečenie podarujte kamarátke, poprípade dajte na internetový bazár, kde ho iné ženy od vás môžu kúpiť. Oblečenie však môžete darovať OZ, alebo ho môžete priniesť na SWAP.

Zdroj obrázka:

Autor:New Africa / Shutterstock.com