Ako zabaviť deti počas karantény?

Pandémia koronavírusu narušila mnohým ľuďom plány. Zväčša sa zdržiavame doma a mnohým rodičom sa toto čakanie na uvoľnenie obmedzení zdá dlhé. Mnohokrát upadáte večer do postele totálne unavení, ale naše deti sú plné energie.

Ako ale zabaviť deti počas karantény?

Skúste si spraviť doma vlastný karneval

Deti odjakživa milovali karnevaly. Mali možnosť obliecť sa do vybranej masky. Ak ale vaše deti nechodia do školy, či škôlky, odporúčame vám spraviť si počas karantény vlastný karneval. Objednávajte nové detské kostýmy cez internet a pomôžte svojim deťom pripraviť sa na domáci karneval. Skúste s deťmi vyrábať dokonca aj masky. Môžete si kúpiť farby na tvár a keď k tomu zladíte aj detské kostýmy, vaše deti budú mať skvelý karneval v tej najúžasnejšej maske.

Čítajte si spoločne

Čítanie kníh je pre deti veľmi potrebné a preto si vytvorte vždy večer, alebo v konkrétnu dennú hodinu zvyk, že si budete spolu čítať. Pripravte si kútik v detskej izbičke, poprípade si vytvorte pohodlie na posteli, či gauči a nechajte deti, nech si vyberú knižky sami. Ak dieťa vie čítať, skúste pri ňom byť, keď číta. Ak ale nevie čítať, čítajte mu vy ako rodičia.

Spoločné čítanie zabaví všetky deti, predovšetkým deti v predškolskom veku. Maličké bábätká, či dojčatá príliš dlho neobsedia, avšak čítanie je pre nich tiež veľmi dôležité.

Ak by sa vaše dieťa chcelo hrať s bábikami, či napríklad s vrtuľníkmi na diaľkové ovládanie, nechajte ho. Skúste ho ale namotivovať spoločným čítaním. Skúste s deťmi vždy po prečítaní kresliť. Nechajte, nech dieťa nakreslí hlavnú postavičku z knihy pri činnosti, ktorá bola opisovaná.

Okrem čítania a robenia si vlastného karnevalu spolu kreslite a nechajte, nech si deti vytvoria nástenku s vlastnými výtvormi. Skúste deti zapojiť aj do pečenia dobrôt.

Hrajte spoločenské hry, postavte si bunker, alebo s väčšími skúste tvorbu hand made výrobkov.

Zdroj obrázka:

Autor: Evgeny Atamanenko  / Shutterstock.com