Aquaparky na Slovensku sa zaraďujú medzi európsku špičku

aquapark

Aktualizované: jún 2021

Slovensko malo už v minulosti predpoklady na to, aby sa stalo jednou z krajín, ktoré disponujú nielen obrovským množstvom zásob vody, ale zároveň vody, ktorá sa svojou kvalitou zaraďuje medzi svetový unikát. Kúpeľné mestá, aquaparky či iné zariadenia, ktoré sa spájajú práve s vodou, sa stali značnou hnacou silou slovenského hospodárstva. Preukázalo sa aj to, že Slovensko v poskytovaní služieb spojených s vodou skutočne nezaostáva. Táto malá krajina, ktorá nedisponuje priamym prístupom k morským vodám dokázala aj sladkovodné zásoby využiť vo svoj prospech a zaradiť sa medzi európsku špičku.

Aquaparky obklopené malebnou slovenskou prírodou

Okrem bohatých zásob podzemných vôd je Slovensko známe aj prírodným bohatstvom. Nádherná príroda a aquaparky na Slovensku, ktoré ponúkajú služby na vysokej úrovni, sú výbornou kombináciou pre tých, ktorí si chcú nielen dokonale oddýchnuť, ale načerpať aj sily z okolitej prírody. Výhodou slovenských aquaparkov je to, že sa nachádzajú nielen v okolí prírody, ale na svoje si prídu aj ľudia, ktorí nechcú veľmi cestovať a rovnako si tiež chcú na chvíľu oddýchnuť od mestského života. Tými navštevovanejšími sú však tie, ktoré sa nachádzajú v okolí prírody. Medzi takéto sa zaraďuje napríklad:

  1. Aquacity Poprad – kombinuje v sebe oázu pokoja, dokonalý relax spolu so slovenskou prírodou, v ktorej bezprostrednom okolí tento aquapark vyrástol. Teší sa najmä zahraničným návštevám, ktoré si prišli užiť oddych v okolí Vysokých Tatier, avšak nájdu si aspoň jeden deň na oddych. Za jeho najväčšiu výhodu je považované to, že pokiaľ oddychujete v bazéne či vo vírivke, môžte sa kochať výhľadom na tatranské vrchy.
  1.     Aquapark Oravice – nachádza sa v okolí západných Tatier. Tento aquapark sa zaraďuje medzi jeden z najmladších. V jeho okolí sa tiež nachádza veľké množstvo zjazdoviek. Výhodou je jeho celoročná prevádzka, ktorú oceňujú najmä lyžiari v chladných zimných mesiacoch. Klientela je tvorená prevažne domácimi návštevníkmi, blízke hranice s Poľskom však každoročne prinášajú značný počet návštevníkov aj z tejto krajiny.
  1.     Tatralandia – nachádza sa v blízkosti Liptovského Mikuláša. Zaraďuje sa medzi najväčší aquapark na Slovensku a rovnako tiež medzi jeden z najväčších spomedzi krajín strednej Európy. Jeho kapacita je počas leta 5000 návštevníkov, počas zimných mesiacov sa sem zmestí približne 1000 návštevníkov.
  2.     Aquathermal Senec – aj z hlavného mesta je to na skok do aquparku, ktorý je otvorený celoročne. Aquapark Senec ponúka 12 bazénov –  zabaviť sa môžete vo vnútorných aj vonkajších bazénoch s tobogánmi. Nechýba ani 25 metrový plavecký bazén, wellnes oáza či ihrisko na plážový volejbal.
  3.     Spa & Aquapark Turčianske Teplice – jedinečný aquapark s termálnou vodou, ktorá je liečivá. Rehabilitovať môžete v bazénoch s minerálnou vodou s teplotou do 38 stupňov alebo relaxovať v rôznych bazénoch s teplotou vody do 33 stupňov. Očarí vás aj svojou polohou v krásnej prírode Turčianskej kotliny medzi Malou a Veľkou Fatrou.
About

No Comments

Leave a Comment