Bezpečnostné dvere do bytu by mali byť základom každej jednej domácnosti!

Cítiť sa doma bezpečne by malo byť samozrejmosťou, no v mnohých domácnostiach tomu tak nie je. Aj keď bezpečnostné prvky v bytoch a domoch môžeme nájsť čoraz častejšie, ľudia sú voči nim skeptickí a až tak veľmi im nedôverujú. Avšak pokiaľ chcete chrániť svoj majetok i rodinu, rozhodne by ste si mali zabezpečiť minimálne bezpečnostné dvere do bytu. Sú totiž vysoko odolné voči vlámaniu či poškodeniu, a tak sú úplným základom bezpečnostného vybavenia. Presvedčte sa, že každá domácnosť si zaslúži byť chránená proti neželaným hosťom. Bezpečnostné dvere do bytu či domu je však potrebné vyberať podľa nasledujúcich kritérií. 

Na základe čoho by sme si mali vyberať bezpečnostné dvere do bytu?

Kritérií výberu je hneď niekoľko. Najdôležitejším z nich je takzvaná bezpečnostná trieda, ktorá určuje, ako veľmi sú dvere odolné voči rôznym druhom vlámania. Táto ich odolnosť je stanovená na základe certifikovanej skúšky v národnej skúšobni. Výsledkom je certifikát, na ktorom je uvedené číslo bezpečnostnej triedy. Pokiaľ si chcete byť istý, že vaše bezpečnostné dvere sú naozaj vysoko odolné a kvalitné, zvoľte bezpečnostné dvere v triede číslo 4. Tie majú totiž niekoľko bezpečnostných prvkov navyše. Sú však o dosť drahšie ako tie v bezpečnostnej triede 2. Záleží iba na vás, ako veľmi sa chcete cítiť chránený. Aby ste však predišli sklamaniu, určite nekupujte podozrivo lacné bezpečnostné dvere do bytu od neovereného výrobcu alebo dodávateľa. Takéto dvere nemajú ani certifikát a pravdepodobne sa iba tvária ako bezpečnostné.

Pripravte sa na to, že za kvalitné bezpečnostné dvere do bytu si zaplatíte

Vysoká kvalita ide spravidla ruka v ruke s vyššou cenou, čo je pochopiteľné. Nie každý je ochotný zaplatiť veľkú sumu peňazí za dvere, avšak bezpečnostné dvere do bytu majú svoje opodstatnenie. Tie najlacnejšie začínajú približne na cene 500 až 600 Eur. Najdrahšie sa môžu niekedy vyšplhať až na sumu 1200 až 1400 Eur. Takéto dvere sa však už radia do kategórie Exkluzív a okrem toho, že sú bezpečnostné a majú oveľa viac bezpečnostných prvkov, sú vyrobené z luxusných a zároveň vysoko odolných materiálov. Dá sa povedať, že takéto dvere vám vydržia celý život.

Bezpečnostné dvere do bytu sú základ, ktorý by ste rozhodne nemali podceňovať. Viac informácií nájdete na webovej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.