Bojujte s jarnou únavou pohybom

jar

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Jar je však znakom znovuzrodenia a prebúdzania sa prírody. Toto obdobie je však známe aj jarnou únavou. Máme však recept, ako s jarnou únavou bojovať.

Prechádzajte sa na boso

Aj vás fascinuje čerstvá zelená tráva na vašej záhrade? Odložte topánky a prechádzajte sa bosí. Skúste precítiť ten pocit na vašich chodidlách a pripomeňte si obdobie, keď ste behali po lúke len tak na boso.

Vyrazte na piknik

Pekných dní s príchodom jari pribúda, preto čoraz viac aktivít budeme môcť robiť vonku. Vezmite svoju rodinu na piknik a presuňte vašu jedáleň do prírody. Ak vyrazíte na celodenný výlet v prírode vhodné dámske športové oblečenie zaručí, že vás ešte trochu zubaté slnko neprekvapí.

Hýbte sa viac vonku

Jar ponúka nekonečné možnosti aktivít, ktoré môžete robiť vonku. Prechádzajte sa, relaxujte, čítajte, ale presuňte sa von. Kvalitná pánska mikina postačí aj na dlhšiu prechádzku jarnou prírodou.  

Oprášte svoje bicykle

Vydajte sa preskúmať širšie okolie. Bicykel je skvelým spôsobom ako spoznáte nové miesta a zároveň dodáte telu dostatočný výdaj energie.

Jarný detox

Obdobie pred Veľkou nocou bolo v minulosti charakteristické pôstom. Aj dnes sa často dočítame o jarnom detoxe na rôzne spôsoby. Či už ide o dietnejšie stravovanie, výživové doplnky alebo ich kombináciu, spolu s dostatočným pohybom dodáte telu novú energiu, z ktorej môžete čerpať minimálne do leta.

Ak ešte stále váhate..

Ak ešte nie ste prevedčení, či toto bude ten správny liek na jarnú únavu, máme dôvody naviac. Okrem hore uvedených aktivít je pohyb vonku dôležitý pretože:

  • Strávite čas so svojou rodinou a priateľmi
  • Slnečné žiarenie dodáva teľu vitamín D potrebný na pevnosť kostí
  • Redukuje pocit stresu
  • Je úžasné vidieť prírodu prebúdzať sa zo zimného spánku

Tak čo, už chystáte jarné oblečenie?

About