Chcete si vybrať dobrú sedačku? Poradíme vám, ako postupovať pri výbere

Viacerí z vás máte negatívne skúsenosti so sedačkami. Kým kedysi sedačky vydržali roky, dnes niektoré majú veľmi krátku životnosť. Problémom nekvalitných sedačiek je nekvalitná výplň, slabo odolná poťahová látka a nestabilná konštrukcia, čo sa prejavuje vŕzganím sedačky.

Ak si chcete vybrať dobrú sedačku, poradíme vám, ako postupovať pri výbere.

Aký typ sedačky chcem a zmestí sa mi do obývačky?

Ak si chcete vybrať dobrú sedačku, v prvom rade je potrebné ujasniť si, či sa vám nová sedačka zmestí do obývačky. Samozrejme, každý má predstavu, aký typ sedačky chce. Vo väčšine prípadov je ale potrebné prispôsobiť výber sedačky voľným priestorom a rozmerom obývačky. Samozrejme, dnes je je problém objednať si sedacie súpravy na mieru, ktoré budú rozmerovo vyhovovať, avšak miestnosť jednoducho nenafúknete a či sa vám to páči, alebo nie, budete musieť rozmery miestnosti zohľadňovať.

Prejdem s ňou cez dvere?

Pri výbere treba zohľadňovať aj to, či s novou sedačkou prejdete cez dvere. Niektoré sedačky sa dajú rozložiť, iné však nie. Ak ste si vybrali štýlové rohové sedacie súpravy v Bratislave, zistite si, aké sú ich presné rozmery a porovnajte ich s rozmermi vašich dverí. Odmontovávať dvere, či demontovať zárubne len kvôli nepozornosti pri výbere sedačky by ste určite nechceli.

Farebné prevedenie

Okrem výplne a konštrukcie zohľadňujte aj farebné prevedenie sedačky. Uprednostňujte skôr farebne neutrálne sedačky. Ak ale máte neutrálne ladený interiér obývačky, môžete si dovoliť farebnú sedačku. Nadčasovosť je pri výbere farebného prevedenia dôležitá, preto na to myslite skôr, ako si objednáte sedačku a nebude už cesty späť.

Svetlé sivé, béžové, hnedé, tmavosivé, ale aj čierne sedačky sú nadčasové a budú vám skrášľovať obývačku aj o niekoľko rokov neskôr.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu  / Shutterstock.com