Čo rozhodne nepodceniť pri príprave svadby?

Zásnuby a samotná svadba patria k najkrajším životným udalostiam. Predovšetkým však svadba vyžaduje dlhodobé plánovanie a častokrát aj obetovanie voľného času príprave svadobného dňa.

Ak vás partner požiadal o ruku a už máte termín svadby, veselo sa môžete pustiť do plánovania.

Čo ale rozhodne nepodceniť pri príprave svadby?

Výber svadobného oznámenia

Keď už budete mať vybratý dátum, miesto svadobného obradu a čas, pustite sa do výberu svadobného oznámenia. Výber svadobných oznámení je naozaj veľký. Máte možnosť vybrať si z obľúbených transparentných oznámení, 3D oznámení, svadobných oznámení s fotografiou, či dokonca z drevených svadobných oznámení. Ak chcete oznámiť svoj veľký deň a nepáčia sa vám príliš prezdobené svadobné oznámenia, vyberajte skôr z kategórie jednoduchých svadobných oznámení.

Výber svadobného oznámenia konzultujte vždy s vašim budúcim manželom/manželkou. Musí zapadať do konceptu vašej svadby. Ak budete mať honosnú svadbu v kaštieli, jednoduché svadobné oznámenia pre vás nebudú vhodné. V tomto prípade by ste mali vyberať medzi luxusnými svadobnými oznámeniami.

Spolu so svadobným oznámením si dajte vyrobiť aj pozvánky k svadobnému stolu, etikety na svadobné víno, menovky na stôl, zasadací poriadok (ten sa odporúča, ak máte viac hostí), poprípade aj menu na svadobný stôl.

Výber miesta, kde sa bude konať svadobná hostina

Okrem výberu vhodného svadobného oznámenia netreba podceniť ani výber miesta, kde sa bude konať svadobná hostina. Pri ňom netreba otáľať, pretože termíny sa rýchlo míňajú. Odporúčame začať vyberať miesto ihneď po zásnubách. Ak máte predstavu, popýtajte sa na voľné termíny a skúste nájsť taký, ktorý bude vyhovovať aj vám.

Ako ale vyberať miesto na svadobnú hostinu? Treba zohľadniť predovšetkým kapacity, stravu ( či vám vedia zabezpečiť catering), vzdialenosť od miesta obradu a samozrejme aj vzhľad samotných priestorov.

Zdroj obrázka:

Autor: irinaneva / Stock.adobe.com