Cyklistika – šport, ktorý baví všetky generácie

Pandémia koronavírusu nás už dlhé mesiace obmedzuje. Zastavil sa spoločenský život a väčšinu času trávime doma, či v prírode. Tento rok viaceré obchody s cyklistickou výbavou zaznamenali výrazný nárast tržieb. Môže za to najmä zvýšený záujem o cyklistiku v posledných mesiacoch.

Aj keď ide zima a bicykel na pár mesiacov nebudeme využívať, už teraz sa môžete pripraviť na novú sezónu. Cyklistika je šport, ktorý baví všetky generácie.

Prilby zaručujú bezpečnosť

Aj keď povinnosť nosiť prilby už nie je, ak sa chcete venovať horskej cyklistike, prilby by ste mali brať do úvahy. Chránia vás pred nebezpečným pádom a chránia vás aj pred odlietavajúcimi kamienkami, či konármi z krajníc ciest, alebo z horských chodníkov. Prilby zaručujú bezpečnosť a preto by ste mali byť ochotní priplatiť si za kvalitu.

Ak sa chcete venovať horskej cyklistike, odporúčame MTB prilby. Sú to prilby vhodné špeciálne na horskú cyklistiku. Chránia, ale zároveň nelimitujú znížením komfortu.

Vyberajte bezpečné trasy

Ak plánujete ísť s deťmi, odporúčame vám vyberať bezpečnejšie trasy. Aj keď cyklistických trás nemáme veľa, treba jazdiť na menej frekventovaných miestach, aby neboli ohrození tí najmenší, ktorí ešte nevedia posúdiť riziko.

Zároveň je nutné kontrolovať si aj plášť na bicykli. Môže sa stať, že prejdete po niečom ostrom, čo ho môže prepichnúť. Dávajte na to veľký pozor a hlavne, nezabúdajte si so sebou vziať aj pumpičku na dofúkanie kolies. Plášte na bicykel sú dôležitou súčasťou bicykla a ich kvalitu by ste nemali podceňovať.

Ak potrebujete zrelaxovať, spevniť postavu a zároveň spoznávať nové miesta, odporúčame vám vyskúšať cyklistiku. Okrem prilieb, plášťov a púmp na dofúkanie kolies bicykla si nezabúdajte vziať cyklistické fľaše na vodu, cyklistické nohavice, ale aj cyklistické okuliare.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com