Duša je…

dusa

Ľudia často používajú pojem „duša“. V našich ušiach znie príjemne i mysticky, u niekoho aj nábožensky. Všetci ju máme. Duša je Boh. Je to všetko okolo nás. Nie je v našom tele. My sme v nej. Mení sa neustále. Nikdy nie je rovnaká. Má nejaký cieľ? Áno.

Chce si prejsť všetkým a učiť sa

Duša je nesmrteľná. Prežila si už stovky, tisíce a možno aj milióny životov. Preto, lebo chcela, nie preto, že by musela. Duša je svetlo. Energia. Láska. Je to vedomie, nielen naše, ale zároveň aj celého sveta, vesmíru i galaxií. Nedokážeme si ani len predstaviť jej veľkosť, večnosť i nekonečnosť. Naša duša nás robí tým, čím sme. Preto je každý iný. Máme rôzne životné skúsenosti, a to nielen z tohto života, ale aj z tých minulých. Dovtedy sa bude zhmotňovať do fyzického tela, kým si neprejde všetkým, čím má.

Sme takí, aká je naša duša

To čo sme – je prejavom našej duše. Ľudia sú vizitkami vlastnej duše. Naše telá a celkový zdravotný stav sú jej zrkadlom. Čím je krajšia, tým vitálnejší a obľúbenejší sme. Darí sa nám viac a prekypujeme rôznymi darmi. V prvom rade kreativitou. Je to schopnosť tvoriť. Tvoriť čokoľvek. Nielen hmotné veci, ktoré sú pominuteľné. Ľudia majú šancu tvoriť si svoj svet. Vlastný, ale aj okolitý. To, v akých podmienkach žijeme, ako bývame a ako sme zabezpečení po rôznych stránkach – je prejavom našich dávnych, ale aj minulých myšlienok, dokonca aj myšlienok z minulých životov, pretože duša – to sme my. Som to Ja. Iba Ja. Vždy s novými skúsenosťami a poznatkami.

Predurčená milovať. Dávať aj prijímať

Nerodíme sa preto, aby sme trpeli. My nemusíme trpieť. Byť obeťami. Dostali sme šancu niečo zmeniť. Samozrejme, že k lepšiemu. Tento život je nová príležitosť. Ak pochopíme, že táto „realita“ v skutočnosti nie je reálna, zistíme, že riešime až priveľa banalít, pritom zabúdame na najväčší cieľ – spoznať pravú lásku.

Keď spíme, naša duša oddychuje. Spája sa s vedomím celého vesmíru. Táto naša skvelá „realita“ ju vyčerpáva. Pozrite sa na malé bábätká. Prvé týždne celé dni iba spia. Pripravujú sa do tohto života a v spánku sa utiekajú „domov“. Narodením získavame nové telo, ale vedomie nám ostáva. Niektorí ľudia si dokážu spomenúť aj na svoje minulé životy, pokiaľ sú už na to pripravení.

V jednom čase na viacerých miestach

Duša dokáže byť všade prítomná. Môžeme sedieť na porade v práci, a pritom si predstavovať ako sa doma so svojou rodinou zabávame. A to sa skutočne stane. Pretože, čomukoľvek venujeme v mysli pozornosť a energiu, to sa aj splní. Tvoríme… Mozog je len orgán. Avšak myseľ – to sme my. Sú to naše ruky, naše nohy , naše všetko. A  – naša duša. Máme tu svoju úlohu. Iba plníme plán. Nič nie je zlé. Je to presne také, aké to má byť.

About