Inteligentná domácnosť vás naučí pohodlnosti

inteligetna-domacnost

V súčasnosti nie je ťažké podľahnúť vplyvom modernej doby, zvlášť pokiaľ máme možnosť nechať sa rozmaznávať alebo sa zabávať. Inteligentná domácnosť vám toto všetko dopraje.

Spotrebiče riadite aplikáciou v smartfóne

Zapnúť, zhasnúť, odpojiť, zamknúť… Niektoré činnosti vykonávame denne aj niekoľkokrát, no napriek tomu sa stane, že občas zabudneme zhasnúť osvetlenie, multimédiá alebo dokonca zabudneme zamknúť dvere, keď sa ponáhľame do práce. Stalo sa to už aj vám? Určite nie je nič príjemné premýšľať neustále o tom, či sa k vám domov nedobýja zlodej alebo ste nebodaj nenechali tiecť vodu. V inteligentnej domácnosti sa tiež môže udiať všeličo, ale nič sa nemusí skončiť nešťastne, pretože všetko v nej máte doslova pod palcom. Stačí nazrieť do prehľadnej aplikácie v smartfóne a všetky zariadenia, ktoré sledujú príkazy riadiacej jednotky, vám podajú správu o aktuálnom stave. O hroziacej katastrofe budete informovaní prostredníctvom upozornenia zaslaného na mobil. Senzory, alarmy, detektory vám domácnosť postrážia, kým ste v práci alebo na dovolenke, no, samozrejme, tiež je možné sledovať spotrebu energií, aby ste vedeli podľa potreby upraviť svoje spotrebiteľské správanie a nemali zbytočne vysoké účty.

smart-home

Ako to funguje v inteligentnej domácnosti

Aj bez nutnosti vykonania špeciálnych stavebných úprav môžete zo svojej obyčajnej domácnosti vytvoriť inteligentnú, ktorá sa bude riadiť presne tak, ako si ju nastavíte. Potrebujete iba prístup k internetu, inteligentnú riadiacu jednotku a spotrebiče, ktoré ju poslúchajú. Prostredníctvom mobilnej aplikácie si viete nastaviť tzv. scény, fungujúce na princípe nadväznosti. Ak vám napr. ráno zazvoní budík, automaticky sa môžu zdvihnúť rolety, otvoriť okná alebo rozsvietiť svetlo. Keď byt zamknete, zhasnú sa všetky svetlá a stlmí sa kúrenie. Po príchode z práce sa môže spustiť vaša obľúbená hudba alebo klimatizácia. Pokiaľ často zabúdate poliať kvety, nastavte si čas polievania a prispôsobte ho aj počasiu. Ak prší alebo v blízkej dobe bude, zavlažovanie sa spustiť nemusí. Sledujte, čo sa u vás doma deje, prostredníctvom aplikácie v smartfóne a kamerového systému. Je toho množstvo, čo vás na inteligentnej domácnosti môže zlákať.