Jasná v Demänovskej doline – lokalita, ktorej návštevu neoľutujete

hotel-bjornsonka

Už aj viaceré zahraničné média poukazujú na krásny našej malej, ale zato malebnej krajiny. Slovensko je prekrásna krajina. Je však smutné, že jej krásy vidia skôr zahraniční turisti ako domáci. Ak ale máte radi našu krajinu a radi spoznávate mnohé zaujímavé miesta a zákutia našej malej krajiny, určite vám odporúčame zavítať do Jasnej – do známeho lyžiarskeho strediska nachádzajúcom sa v Demänovskej doline.

Výber z viacerých luxusných hotelov

Nízke Tatry objavili svoj potenciál a v posledných rokoch sa turizmus v tejto lokalite dokonca rozvinul. Svedčí o tom pribúdajúci počet nových hotelov poskytujúcich luxusné ubytovanie na Liptove. Ak vyhľadávate plávanie, relax a rôzne športové aktivity, odporúčame vám zavítať práve do Jasnej, kde nájdete to najluxusnejšie ubytovanie na Liptove.

Stačí si len vybrať hotel, v ktorom budete bývať, následne rezervovať ubytovanie a potom už len čakať, kým príde ten deň, kedy vycestujete.

Aktivity, ktorým sa budete môcť venovať pri pobyte na Liptove

Tým, ktorí milujú adrenalín, odporúčame vyskúšať rafting na nafukovacích člnoch. Vyskúšať si to môžete na rieke Belá. Zaujať vás môže aj splavovanie Váhu – najdlhšej rieky na Slovensku.

Ďalej odporúčame paragliding, skalolezenie a horolezectvo v Demänovskej doline.

Ak sa chcete ísť okúpať, odporúčame návštevu aquaparku Tatralandia. Od vášho hotela v Jasnej to budete mať len pár kilometrov autom, takže sa nemusíte báť dlhého cestovania. Ak preferujete skôr kúpanie v prírode, uprednostnite kúpanie na vodnej nádrži Liptovská Mara, ktorá je postavená na rieke Váh. Termálnu liečivú vodu nájdete v termálnom kúpalisku v Liptovskom Jáne (termálny prameň nazývaný Rudolf), ale aj v Thermal Parku Bešeňová, či v Aquacity Poprad.

Priamo v Jasnej si môžete vychutnať Vrbické pleso – najväčšie ľadovcové pleso Nízkych Tatier. Ak túžite po poriadnej túre, spravte si túru až na Ďumbier. Nenechajte si ujsť ani výhľad z Chopku, z ktorého budete mať krásny výhľad nielen na Vysoké Tatry, ale aj na Horehronie.