Jednoduché triky, ako skrášliť detské izby

Detské izby považujú všetky deti za svoje kráľovstvo – miesto, kde sa môžu hrať, šantiť, ale kde sa aj učia a spia. Každý rodič si pri zariaďovaní dáva pozor, aby vybral zariadenie, ktoré neohrozí zdravie detí a zároveň im poskytne pohodlie.

Ako ale skrášliť detské izby?

Do stredu izby umiestnite teplý koberec

Keďže sa dieťa rado hráva na zemi, v detskej izbe by nemal chýbať detský koberec. Ak už ale máte väčšie školopovinné dieťa, do detskej izby tak či tak umiestňujte koberce. Teplé koberce príjemne zahrejú najmä pod písacím stolíkom. V prípade, že máte menšie deti, ktoré sa radi hrávajú na zemi, oceníte koberce v strede miestnosti, v hracej časti detskej izby.

Kúpte nové detské stoličky

Súčasťou detských izieb sú aj stolíky, kde si dieťa kreslí, modeluje, číta knihy, alebo si skladá na nich detské puzzle. Pri týchto stolíkoch by ale nemali chýbať pevné detské stoličky, ktoré chránia zdravie chrbáta a zároveň majú mäkkú sedaciu časť, takže poskytujú maximálne pohodlie pri dlhodobom sedení.

Do detskej izby kúpte nové detské stoličky. Odporúčame vyberať z ponuky detských designových stoličiek, ktorých ergonomický tvar ich predurčuje, aby boli umiestňované do detských izieb. Vybrať si môžete z rôznych farebných prevedení, takže ich môžete prispôsobiť ostatnému zariadeniu detských izieb.

Vyberte spolu s deťmi detské tapety na stenu

Detské izby by mali hýriť farbami, preto skúste detské izby skrášliť buď novými obrazmi, alebo peknými detskými tapetami. Rozprávkové motívy však nechajte vybrať svojim deťom. Oni vám najlepšie povedia, ktoré rozprávkové motívy na tapetách sa im najviac páčia a ktoré by chceli mať aj oni doma. Z detských tapiet ale uprednostňujte vliesové alebo papierové ekologické detské tapety. Jednoducho sa lepia, udržiavajú a farby ani po rokoch nevyblednú.

V prípade, že máte problém s úložným priestorom na hračky, nájdite si hand made výrobcu látkových košov na hračky s uškami, ktoré sú praktické do detských izieb, kde je nedostatok úložného priestoru na hračky.