Kedy je potrebné obrátiť sa na urológa?

Návšteva ambulancií nepatrí medzi obľúbené činnosti snáď nikoho, no po určitom čase sa návštevám lekárov a ambulancií nevyhneme. Donútia nás zdravotné problémy, ktoré sme zanedbali a ktoré nám komplikujú život natoľko, že nie sme schopní normálne fungovať. Keďže sa blíži najchladnejšie ročné obdobie, lekári apelujú, aby sme výkyvy počasia nepodceňovali a dostatočne sa obliekali. V prípade zápalu močových ciest nás ale cesty zavedú priamo do urologickej ambulancie. Aj keď návšteva urologickej ambulancie sa nám spája najmä s mužmi, chodievajú sem aj ženy, najmä však so zápalom močových ciest únikom moču, či s bolesťou dolného chrbta.

Kedy je ale potrebné obrátiť sa na urológa?

S akými urologickými problémami je nutné ísť k urológovi?

Urológia je odbor, v ktorej sa lekár zaoberá diagnostikou chorôb močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov, preto je pochopiteľné, že keď prídeme do čakárne, najčastejšie v nej uvidíme mužov. Viete ale s akými urologickými problémami je nutné ísť k urológovi? Najčastejšie sa na neho obracajú pacienti, ktorí si našli hrčku na semenníkoch, majú urologické zápaly (napríklad cystitídu, zápal obličiek, zápal močovodov, atď.), trápi ich ochorenie prostaty, majú problémy pri pohlavnom styku. Ďalej sa na nich obracajú pacienti, ktorí potrebujú poriešiť predzákrokové konzultácie pre obriezku a vazektómiu a pacienti, ktorým záleží na zdraví pohlavného ústrojenstva a chcú chodievať na preventívne prehliadky, aby zabránili vzniku nádorového ochorenia prostaty, obličiek, či semenníkov.

Vazektómia v súkromnej urologickej ambulancii

Ako prebieha zákrok vazektómie mnoho mužov veľmi dobre vie, avšak sú aj takí, ktorí by tento zákrok radi podstúpili, len nevedia, na koho sa majú obrátiť. Tento zákrok robia viaceré špecializované súkromné urologické ambulancie, ktoré majú špeciálny tím vyškolených odborníkov.

Pre tých, ktorí nevedia, jedná sa o urologický zákrok, ktorý smeruje k neplodnosti muža. Jedná sa o určitý spôsob antikoncepcie, ktorí využívajú najmä muži, ktorí už majú rodiny.