Kvalitné krmivo dokáže predĺžiť život domáceho miláčika

psie-granule

Mať doma mačku a psa je veľká zodpovednosť. Treba si uvedomiť, že domáce zviera nie je vec a je potrebné sa o nich starať celý život. Niektorí ľudia si kupujú zvieratá z rozmaru a potom keď ich omrzia, jednoducho sa ich zbavia. Toto však nie je správny prístup.

Ak ale máte doma domáce zvieratko, myslite predovšetkým na kvalitnú výživu pre vášho domáceho miláčika. To, aké krmivo mu dáte, má totiž vplyv na jeho zdravotný stav.

Podporujúce rast zvieraťa

Krmivo pre zvieratá musí byť v prvom rade bohaté na vitamíny a živiny podporujúce rast zvieraťa. Ak máte doma malé šteniatko, je potrebné, aby ste mu kupovali krmivo určené práve pre šteňatá, čiže pre vekovú kategóriu psov, do ktorej zapadá aj ten váš.

Všímajte si preto pri výbere krmiva aj zloženie, pretože práve to rozhoduje, či krmivo kúpite, alebo sa poobzeráte po inom kvalitnejšom.

Pozor na výber krmiva pre sterilizované mačky

Ak však máte doma sterilizované mačky, dávajte si veľký pozor pri výbere krmiva. Odporúča sa kupovať chutné granule pre sterilizované mačky. Práve sterilizované mačky sú náchylnejšie na vznik obezity a na ochorenie močových ciest. Tieto granule majú nízky obsah tukov a obsahujú L-karnitín, ktorý dokáže urýchľovať proces spaľovania tukov.

Alergický pes = úprava jedálnička

Ak nemáte doma mačku, ale máte doma psíka, je dobré nedávať psovi zvyšky potravín, ktoré vám ostali z obeda, či večere, ale kupovať kvalitné zdraviu prospešné krmivo. Ak pri pravidelných prehliadkach príde veterinár na to, že pes má potravinovú alergiu, okamžite mu budete musieť kúpiť úplne iné krmivo. Alergický pes potrebuje špeciálne hypoalergénne krmivo pre psov, ktoré mu nespôsobí tráviace ťažkosti, pretože neobsahuje najväčšie alergény, ktoré robia problémy aj ľuďom. Jedná sa o lepok, sóju a pšenicu.

Ak chcete, aby sa váš domáci miláčik dožil vysokého veku, vyberajte mu kvalitné krmivo.