Nábytok patrí aj do kúpeľne

Zariaďovanie kúpeľne je väčšinou o dileme, či si vybrať vaňu, alebo sprchový kút, prípadne o rozhodovaní sa, či uberiete z priestoru a kúpite si okrem práčky aj sušičku, alebo si zvolíte radšej cestu „vzdušnejšej“ kúpeľne. Do kúpeľne však patrí aj nábytok.

LDT alebo MDF? A čo tie skratky vlastne znamenajú?

Čo sa moderného kúpeľňového nábytku týka, na výber máte množstvo rôznych druhov, aby ste si mohli vybrať takú skrinku, či poličku, ktorá bude dokonale vyhovovať vašim požiadavkám a priestoru, ktorý v kúpeľni máte. K tomu pripočítajte rôzne farby a dekory a o možnosti pri výbere nebude núdza. A nesmieme zabudnúť ani na materiál. Ten, z ktorého je kúpeľňový nábytok, musí odolať vlhkému prostrediu a požiadavkám na hygienu.

Materiály, s ktorými sa pri kúpeľňovom nábytku môžete stretnúť najčastejšie, sú LDT a MDF. LDT je laminovaná drevotriesková doska, ktorá je proti všadeprítomnej vlhkosti v kúpeľni chránená fóliou alebo lakom a taktiež špeciálnym oblepením hrán.

MDF je drevovláknitá doska. Tá viac pripomína vzhľad masívneho dreva. Povrch MDF je podobne ako pri LDT chránený proti vlhkosti fóliou alebo lakom. Pri MDF sa môžete stretnúť nielen s hladkými povrchmi, ale aj s rôznymi vyrezávanými dekormi.

Snažte sa čo najviac využiť priestor, ktorý v kúpeľni máte

Zrejme najbežnejším nábytkom v kúpeľni sú rôzne kúpeľňové skrinky, ktorým sekundujú police a regály. Vďaka veľkému množstvu variantov si zaručene vyberiete, nech je vaša kúpeľňa akákoľvek. Pri skrinkách s dvierkami si všímajte aj smer otvárania, aby vás to neprekvapilo, keď už bude skrinka vo vašej kúpeľni.

Typ skrinky, ktorý nájdete takmer v každej kúpeľni, je umývadlová skrinka. Tým, že budete mať skrinku pod vašim umývadlom Villeroy Boch, šikovne využijete priestor, ktorý pod umývadlom vznikne a ktorý sa iným vhodnejším spôsobom ani využiť nedá.

Zdroj obrázka:

Autor: haveseen / Shutterstock.com

About