Najdôležitejší vzťah? Vzťah so sebou samým!

Prekvapení? V akej dobe žijeme? Vnímate, čo sa od každého očakáva? Čo je „vraj“ normálne a správne? Údajne by sme si všetci mali nájsť svoju chýbajúcu polovičku. Osobu, ktorá z nás spraví lepšieho človeka. Niekoho, kto s nami ostane až do smrti.

Ale čo sa stane, keď nás smrť rozdelí?

Niečo tu teda nesedí. Ak je teda pravá láska medzi dvomi ľuďmi večná, ako sa hovorí, tak by ju ani smrť nemala premôcť. Záver? Najdôležitejší vzťah, ktorý máme, je ten, ktorý vedieme sami so sebou. Dôkaz? Po smrti ostaneme iba sami so sebou. Ak sa teda nemáš rád, máš to dosť blbé…

Kým sa nenaučíš sebaláske, nikdy nezačneš skutočne milovať druhých

Pretože vždy budeš hľadať chyby, výhody, dôkazy. Vždy budeš žiarliť, obviňovať. Vždy budeš chcieť druhých zmeniť a neustále budeš plný hnevu, závisti a nespokojnosti. Začni u seba. To, čo sa ti nepáči na iných, máš ty sám v sebe.

Nepotrebuješ nikoho, aby si sa cítil skvele a milovaný

Pokiaľ máš v srdci lásku voči sebe samému a zbožňuješ sa aj s tými chybami, ktoré máš, tak vlastníš najväčšie bohatstvo. Vtedy vieš, že nepotrebuješ nič viac. Pestuj si v sebe tento dar. Buď rád sám so sebou. Buď rád, aj keď si sám. Maj rád svoje myšlienky a smej sa sám v sebe. Veď so sebou rozhovory, podporuj sa, chváľ sa. Ďakuj životu, že môžeš existovať a poďakuj sa za všetko, čím si. Máš v sebe moc stať sa kýmkoľvek chceš. Len si ver. Ani tvoji rodičia, ani tvoj partner ti nikdy nedajú to, čo skutočne potrebuješ.

Ako sa začnem mať rád?

Prijmi sa taký, aký si. Odpusti si. Si to skratka ty. Usmej sa na seba. Si super! Si skvelý taký, aký si. Si skratka originál. Vždy si na to spomeň, keď budeš frustrovaný. Dopraj si všetko, po čom túžiš. Nerob veci preto, že to chcú od teba druhí. Konaj iba to, čo pokladáš za správne a prospešné pre teba. Pre tvoj vnútorný rast, rozvoj a spokojnosť. Nie je to zložité. Chce to len odhodlanie a pevné nervy. Vytrvaj. Možno ťa budú ostatní presviedčať, že si zvláštny, alebo „mimo“, ale ty sa len usmej. Vieš, že začína proces sebauzdravovania, samoliečby a na konci tejto „cesty“ nájdeš bezhraničnú lásku k sebe samému. Až začneš od seba, postupne budeš vnímať ľudí takých, akí naozaj sú. Už ich nebudeš chcieť viac zmeniť. Toto je tajomstvo šťastného a dlhého života – mať sa rád.

About