Problémy s erekciou môžu vážne uškodiť partnerskému vzťahu

Zdravotné problémy nás vedia rozhodiť. Zdravie je najdôležitejšie, no priznajme si, venujeme mu toľko pozornosti, keď sa zdá byť všetko v poriadku a nič nás netrápi? Preventívne prehliadky by sme nemali zanedbávať, no aj tak to robíme. Muži však znášajú zdravotné problémy horšie. Najhoršie zvládajú predovšetkým problémy s erekciou.

Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia dokáže uškodiť partnerskému vzťahu. Niektoré ženy sa boja, že čo ak náhodou, resp. nemajú trpezlivosť nad partnermi, ktorí nevedia udržať erekciu. Predčasná ejakulácia trápi predovšetkým mladých mužov, ktorí sa ešte učia ovládať svoj penis. Vie však potrápiť aj mužov, ktorí majú sex po dlhej dobe, resp. mužov v stredných rokoch. Partnerkám vadí predčasná ejakulácia najmä preto, lebo za tak krátky čas sa nevedia uspokojiť a sex nie je pre nich taký, aký by mal byť. Ak vás dlhodobo trápi predčasná ejakulácia, začnite tým, že si tento problém priznáte. Následná návšteva lekára vám pomôže dostať sa z tejto nepríjemnej situácie, ktorá môže vážne uškodiť vášmu vzťahu.

Príčiny vzniku problémov s erekciou

Aby sa vám podarilo odstrániť dlhodobé problémy s erekciou, je potrebné hľadať príčiny. Keď sa vám podarí zistiť príčinu vzniku problémov, budete vedieť, čo budete musieť urobiť, aby ste sa týchto problémov zbavili. Je to úplne jednoduché. Fajčíte? Máte radi alkohol? Aj toto totiž môže spôsobovať problémy s erekciou.

Príčinou problémov s erekciou môžu byť okrem cigariet, alkoholu aj zlé stravovacie návyky, príliš veľa stresu a málo spánku. Problémy vie narobiť aj štítna žľaza, preto mužom odporúčame navštíviť  endokrinológiu.

Problémy s erekciou môžu vážne uškodiť vášmu partnerskému vzťahu. Odporúčame vám zmenu životného štýlu – zmenu stravovacích návykov, viac spánku a menej stresových situácii.