Usporiadajte si vybavenie kuchyne tak, aby malo všetko svoje miesto

Príprava jedál a ich konzumácia sa často realizuje v kuchyni. Gazdinky chcú, aby vybavenie kuchyne nezodpovedalo moderným interiérovým štandardom. Chcú, aby mali všetko po ruke a zároveň, aby všetko vybavenie kuchyne malo svoje miesto.

Usporiadajte si vybavenie kuchyne tak, aby malo všetko svoje miesto.

Zásuvkové systémy

Súčasťou kuchynských liniek sú zásuvkové systémy a výsuvy. Každý jeden šuflík umožňuje majiteľkám roztriediť riad tak, aby všetko malo svoje miesto. Zásuvkové systémy robia zo zásuviek spoľahlivého pomocníka pri hľadaní potrebného riadu. Všetko má svoje miesto, nič sa nezadrháva a plynulý chod moderných zásuvkových systémov robí z kuchynskej linky verného spoločníka na dlhé desaťročia. Každá moderná kuchynská linka musí mať nízke, stredné a vysoké zásuvky. V nízkych nájdu svoje miesto príbory, nožíky, v stredných misky a vo vysokých rajnice, panvice, ale aj pokrievky od hrncov.

Závesné police na stene

V kuchyni nesmú chýbať ani závesné police na stene. Využiť ich môžete na uloženie sklenených nádobiek s koreninami, na džbány, karafy a na smaltové obrázkové hrnčeky, ktoré dodajú kuchyni príjemný „look“. Zo spodnej časti závesných políc by mohli byť namontované vešiaky, na ktoré môžete zavesiť vrecúška so sušenými bylinkami. Ak máte pevnejšie závesné police, odporúčame vám umiestniť na ne aj mikrovlnku.

Tieto police vám ale neodporúčame umiestňovať nad nerezové drezy. Ťažké veci by vám pri páde mohli poškodiť aj drez.

Sklenené poháre s kvalitným uzatváraním

Ak máte špajzu v kuchyni, ušetrite priestor tým, že si kúpite sklenené poháre s kvalitným uzatváraním. Odporúčame vám do nich nasypať ryžu, ovsené vločky, všetky múky, strúhanku, kakao, ale aj bulgur, quinou a iné sypké potraviny. V sklenených pohároch môžete mať nasypané aj oriešky. Tieto poháre vám umožnia lepšie skladovať potraviny v špajze a budete mať prehľad, koľko čoho máte.