Naozaj využívame iba 10 % kapacity nášho mozgu?

Píšu o tom vedci, odborníci, vedú sa o tom dlhé diskusie už vyše sto rokov. Ľudský mozog je orgán, ktorý dodnes nie je úplne prebádaný a nikdy ani nebude. Je záhadou, ktorá si pýta stále viac odpovedí a z ktorej naskakujú zimomriavky. Nazrime bližšie. Čo by sa stalo, keby sme jeho potenciál začali využívať na plných 100 %?

Veríme iba tomu, čo vidíme

A preto je svet založený iba na ôsmych percentách, ktoré vnímajú naše oči. Ak sa nad tým zamyslíme, je to až smiešne. Kde sa teraz nachádzate? Obzrite sa vôkol seba. Toto je váš svet. Vnímate len 8 %, to je všetko, čo dokáže váš zrak zaznamenať. Nevidíte dozadu, či vám hrozí nebezpečenstvo a nevidíte ani o ulicu ďalej. Zakladáte si iba na tom, čo práve teraz máte pred sebou. Pomocou toho sa rozhodujete a konáte. Čo sa nachádza ďalej za tými ôsmymi percentami, nad tým sa nikto nepozastavuje. Veríme len tomu, čo vidíme. To je motto tejto doby.

K ôsmym percentám sa pridá údajných 10 % aktivity mozgu

Čo je hodnota, ktorá dodnes nie je úplne potvrdená a hovorí sa, že je to skôr mýtus. Zarážajúci je ale fakt, že kým spíme alebo sme v stave meditácie, mozog zaznamenal oveľa väčšiu aktivitu. Nie je brzdený vnemami z okolia a ovplyvnený tým, čo vidia naše oči. Dokáže pracovať sám a spája sa s podvedomím celého sveta, galaxie i vesmíru, pretože je to nekonečná energia. Čas je jediná skutočná merateľná jednotka, ktorá prekoná hmotu i nehmotu.

Je zaujímavé, že len týchto 8 % stačí na to, aby sa z nás mohli stať lekári, štátni vládcovia alebo ostatní vysokopostavení ľudia, ktorí majú v rukách osudy nás všetkých. 8 % je zodpovedných za vojny a krutosť vo svete.

Ak by sme fungovali na 100 %

Boli by sme ako Boh. Všade prítomní, vševediaci. Necítili by sme bolesť a dokázali by sme ovládať celé naše telo, či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Nielen naše telo, ale aj telá ostatných ľudí. Rozprávali by sme v cudzích jazykoch bez toho, aby sme sa ich museli naučiť. Presúvali by sme sa v čase a priestore. Inými slovami – mali by sme nadprirodzené schopnosti. Pre niekoho sú čosi „nad“ a pre iných úplne normálne. Medzi nami žijú ľudia, ktorí pochopili celú podstatu veci a tieto údajne nadprirodzené veci v sebe dokážu pestovať a vyvíjať.

Náš mozog nevyužíva iba 10 % svojho potenciálu. Využíva toľko, koľko mu  dovolíme. Ak však chceme rásť, pripravme sa, že bez intuície a mimozmyslového vnímania sa to nezaobíde. Prajeme veľa úspechov v spoznávaní tajov mozgu a myslenia! 🙂

About