Narodeninová oslava pre najmenších vo vlastnej réžii

Narodeniny našich drobčekov sú v každej rodine významnou udalosťou. A je jedno, či ide o nášho prvorodeného alebo štvrtého. Pre deti je to po Vianociach druhá najväčšia udalosť roka a našou jedinou úlohou je nesklamať ich očakávania. Ale ako zorganizovať parádnu oslavu tak, aby si ju užili deti aj dospelí? Jednoducho. Na chvíľu sa vráťme späť v čase a pozrime sa na to očami dieťaťa. 

 Plné stoly nie sú zárukou úspechu

Ak chceme mať u detí úspech, musíme byť vynaliezaví. Sladké maškrty na stole chýbať určite nesmú, ale aj tu sa to dá urobiť s rozumom. Ovocie v čokoláde či piškótky s banánom vo forme chuťoviek sú na takúto príležitosť ideálne. Chlebíčky vykrojené vianočnými formičkami budú preč behom chvíľky a mafiny  obsypané cukrárskymi trblietkami ocení iste každá malá slečna. No a prípitok detským šampanským bude len čerešničkou na torte.

Výzdoba ako z rozprávky

Nič z tohto by však nebolo také čarovné, ak by sme tomu neprispôsobili výzdobu. Balóniky, lampióny či girlandy sú síce fajn, ale čo tak vytvoriť si doma malé kráľovstvo pre princezné či pirátsky brloh pre malých dobyvateľov? Pri troche fantázie to nemusí byť až také náročné, časovo ani finančne.

Dobrý program je základom

A ak k výzdobe pridáme aj vhodné kostýmy, párty sa môže začať! Ak by predsa len začala čarovná krajina deti nudiť, trochu tvorivosti to iste napraví. Dievčatá môžu navliekať koráliky a urobiť si vlastné náramky či náhrdelníky. Chlapci sa zase môžu pustiť s mapou do hľadania pokladu. No a, samozrejme, v pozadí tohto všetkého by mala znieť hudba. Taká, akú naše deti milujú.

Dôležité je prežiť

Po niekoľkohodinovom maratóne zábavy, maškrtenia a šantenia nás čaká už len uložiť našich oslávencov do postieľok a otočením čarovného prsteňa zmeniť neporiadok na realitu bežného dňa. Ktovie, možno si takto aj my dospelí nevedomky plníme svoje tajné sny a nesplnené priania nášho detstva.

About