Novoročné predsavzatia sú blbosť

novorocne-predsavzatia

S novým rokom sa všetci akosi pobláznime a začneme si dávať rôzne „úlohy“, ktoré koniec koncov, aj tak vôbec nesplníme. Česť výnimkám. Reč je ako inak – o novoročných predsavzatiach. Trápime sa s nimi rok čo rok. Je to samozrejmosť, ktorá patrí k januáru, ale aj k bežným otázkam, ktoré nám kladú naši priatelia. Nabudúce, keď sa náhodou opýtajú, tak im pokojne povedzte, že je to hlúposť!

Spôsobujú iba sklamania

Veď je to tak! Dáme si nejaký záväzok, ktorý prvé dni dodržiavame úplne do bodky, no a potom nastane jediné zaváhanie, nevôľa a lenivosť a je po odhodlaní. Z jedného neškodného „veď nabudúce“, sa stane 360 ďalších. Je to aj napriek tomu úsmevné. Pobavili sa najmä tí, ktorí to až príliš dôverne poznajú. A viete čo je na tom perfektné? Že sa vieme na sebe zasmiať! Máme sa až priveľmi radi, aby sme sa karhali iba preto, že sme nesplnili akési hlúpe predsavzatie. Kto nás kontroluje? Nikto! Možno iba naše svedomie…

So svedomím buďme kamaráti!

Svedomie je iba naše a treba ho udržiavať v dobrom stave. V tomto prípade to znamená, že nikto nemá právo súdiť ani posudzovať. Ani my iných, ani oni nás, ale tiež ani seba samých. Veď – ako by to vyzeralo, keby sme sa za všetko v mysli karhali? Neboli by sme šťastní. Určite nie. Nastavme sa tak, že sme úplne geniálni a všetko robíme najlepšie ako v onej chvíli vieme!

Ak ich naozaj chcete, nastavte sa inak

Nepotrebujeme schudnúť – potrebujeme iba vôľu začať žiť zdravšie. Nepotrebujeme sa učiť byť lepší – potrebujeme sa naučiť mať sa radi, takí, akí sme. Nepotrebujeme radikálne zmeniť svoj život – potrebujeme sa skratka naučiť žiť! Celý život hľadáme šťastie, naháňame sa za peniazmi, za niečo sa kritizujeme a všetko hodnotíme. Prestaňme s tým. Všetko máme v sebe! Sme dokonalé bytosti a žijeme v dokonalom svete pre nás – ak tomu začneme konečne veriť, stane sa zázrak.

About