Plánujete letnú dovolenku na Slovensku? Tieto miesta sa vám môžu páčiť

Leto je v plnom prúde a kým niektorí majú letnú dovolenku už za sebou, iných ešte len čaká. Ak patríte ale k tým, ktorí nemajú naplánovanú letnú dovolenku a neplánujú tento rok ísť do zahraničia,   strávte letnú dovolenku nielen v záhrade, či na balkóne, ale navštívte krásne miesta, ktoré naša krajina ponúka. Tieto miesta, ktoré vám predstavíme, sa vám môžu páčiť.

Vlkolínec

Ak máte radi históriu a zároveň prírodu, odporúčame navštíviť Vlkolínec. Jedná sa o podhorskú osadu, ktorá je zároveň aj miestnou časťou mesta Ružomberok. Nachádza sa v pohorí Veľká Fatra a dostanete sa sem bez problémom autom. Jedná sa o jednodňový výlet, ktorý zvládnete aj s malými deťmi. Keďže sa jedná o podhorskú osadu, nachádza sa v kopci, ale nie je to nič nezvládnuteľného.

Môžete sa tu pokochať stredovekými jednopodlažnými dreveničkami s dlhými dvormi a typickými hospodárskymi budovami na toto obdobie. V centre osady sa nachádza zvonica, studňa a murovaný kostol. Vidieť tu môžete typické strechy na toto obdobie – sedlové šindľové strechy.

Vlkolínec je dokonca od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Ak máte radi skanzeny v prírode a históriu našich predkov, Vlkolínec bude pre vás skvelou voľbou. Cestou odporúčame navštíviť aj Čutkovskú dolinu, či hrad Likava.

V blízkosti Vlkolínca nie je problém nájsť si ubytovanie, kde strávite príjemné chvíle s rodinou a okrem Vlkolínca navštívite nielen vyššie spomínané miesta, ale aj iné.  Kúsok od Ružomberka je aj Bešeňová, kde sa môžete dosýtosti vykúpať.

Chata v dedine Liptovská Revúca- Nižná

Ak ale hľadáte niečo mimo civilizácie, ideálne v blízkosti lesa, odporúčame rezerváciu chaty na víkend v dedine Liptovská Revúca- Nižná. Nachádza sa vo Veľkej Fatre v blízkosti Donovál. Chaty sa nachádzajú na konci dediny, asi 400 m od posledného domu a v blízkosti máte nielen les, ale aj zurčiaci potok, ktorý vám bude spríjemňovať relax na chate.

Jedná sa o drevené chaty a sami si môžete podľa kapacity a vzhľadu vybrať ktorú budete chcieť. Pozemok okolo chaty je oplotený, takže sa nemusíte báť neželanej návštevy z lesa.

Posedieť si budete môcť pod altánkom a na pozemku sa dokonca nachádza aj kaďa, ktorá sa ohrieva drevom a môžete sa v nej kúpať nielen teraz v lete, ale aj cez zimu.

Zdroj obrázka:

Autor: Jaroslav Moravcik / Stock.adobe.com

About