Postavte sa v pracovnom živote na vlastné nohy a začnite podnikať. A to jednoducho

Máte podnikateľský nápad a neviete sa rozhodnúť, či sa do toho pustiť a začať „robiť sám na seba“? Tak už viac neváhajte! Samozrejme, vody podnikania sú neisté, ale ak to nevyskúšate, môžete si to neskôr vyčítať.

Najskôr potrebujete vlastnú spoločnosť

Ako však začať? Úplne prvým krokom je založenie spoločnosti. Obyčajne ide o úlohu, ku ktorej patrí určité množstvo vybavovačiek a návštev rôznych inštitúcií. Ale namiesto toho, aby sme vám napísali zoznam vecí, ktoré pre založenie spoločnosti musíte vybaviť, vám prezradíme, ako si môžete tento proces maximálne uľahčiť a to dokonca až tak, že takmer nebudete musieť pohnúť prstom na to, aby ste mali vlastnú spoločnosť.

Nejde však o žiadny tajný tip ani nič podobné. Jednoducho si nechajte vlastnú spoločnosť založiť sprostredkovane. Čo zahŕňa takýto postup? V prvom rade analýzu vašich potrieb a požiadaviek týkajúcich sa zakladania spoločnosti, na základe ktorých vám bude odporúčaná najvhodnejšia forma spoločnosti, predmety podnikania atď. Už takéto poradenstvo je skvelé pre niekoho, kto sa chystá do sveta podnikania vstúpiť ako úplný nováčik.

Jednoduché založenie spoločnosti aj riešenie potreby sídla pre firmu

Poďme však k už samotným procesom pri zakladaní spoločnosti. Odpadnú vám starosti s vypracovávaním potrebných dokumentov a tiež s prípravou a podaním zápisu do obchodného registra, či registráciou na daňovom úrade. Celý tento proces zvyčajne trvá zhruba 2 týždne. Vy tak získate čas a priestor na to, aby ste sa počas týchto 2 týždňov venovali ďalším prípravám na podnikanie.

Moment a čo sídlo pre vašu firmu? Obzvlášť, ak aspoň v začiatkoch dokážete podnikať aj bez reálnych priestorov, je tu dilema, či do vlastných priestorov investovať. Ale sídlo pre firmu skrátka musíte mať. Máte tak 2 možnosti: zapísať si ako sídlo firmy adresu svojho trvalého pobytu alebo si prenajímať výhodnú virtuálnu kanceláriu. A zatiaľ čo prvá možnosť nepôsobí na potenciálnych zákazníkov príliš profesionálne, virtuálnu kanceláriu môžete mať aj na lukratívnej adrese za niekoľko eur mesačne. Rozhodne tak ide o lepšie riešenie.

Zdroj obrázka:

Autor: kerkezz / Stock.adobe.com