Šikovné tipy a triky, ako si lacno zútulniť domov

Doplnky a dekorácie vytvárajú atmosféru a z času na čas ich prirodzene obmieňame, aby sme sa vo svojom domove cítili príjemne. Ak hľadáte šikovné tipy a triky, ako si lacno zútulniť domov, inšpirujte sa tými našimi.

Úložný prútený kôš

Stojí pár eur a bude plniť nielen dekoračnú, ale aj praktickú funkciu. Skvele vám poslúži ako úložný priestor na časopisy, tenké deky, či tenké prehozy na posteľ, či sedačku.

Využijete ho aj v detskej izbe ako úložný priestor na menšie hračky.

Úložný prútený box z morskej trávy a bavlny vám vyrieši problém s odkladacím priestorom a perfektne zapasuje do takmer každej miestnosti.

Odporúčame kúpiť si jeden do obývačky k sedačke a jeden do spálne, eventuálne do detskej izby.

Vybrať si môžete z rôznych veľkostných prevedení. Vyberte si taký, ktorý vám poskytne taký úložný priestor, aký potrebujete.

Prútené koše krásne vyniknú na podlahe v dekore dreva.

Ak ste si vybrali nové podlahy skladom a zároveň ich aj rovno objednali, k novej podlahe nezabudnite farebne prispôsobiť aj prútené koše.

Sady plagátov

Jednoduchý a zároveň pomerne lacný trik, ako si zútulniť domov. Sady plagátov nechajte vyniknúť na stene nad sedacou súpravou, poprípade na stene nad komodou v obývačke, či v spálni. Voľte skôr prírodné motívy v neutrálnych prírodných farbách – bielej, hnedej, smotanovej, béžovej. Veľmi pekne vám zútulnia minimalisticky zariadený interiér. Ak inklinujete k škandinávskemu štýlu, práve tieto sady plagátov budú novým impulzom pre váš interiér.

Prírodný veniec na dvere

Keďže je leto, skúste si nájsť návod a vytvoriť si prírodný veniec na dvere. Kvalitné dvere skladom tak týmto vencom dokonale skrášlite. Ak sa preto rozhodnete aj pre výraznejšiu rekonštrukciu ako je napríklad výmena vchodových dverí, ozdobte si ich prírodným vencom zo suchej trávy, poprípade z levandule.

Zdroj obrázka:

Autor: brizmaker / Stock.adobe.com

About