Poďme si vyrobiť lapač snov

lapac-snov

Lapač snov je dekorácia, ktorá má svoj špecifický význam. Mnohým sa páči kvôli svojej extravagancii a možno aj akejsi mystickosti. Staré indiánske legendy hovoria, že lapač snov pohlcuje negatívnu energiu v miestnosti, ako aj naše zlé sny. Tie sa zachytia na sieti a s príchodom prvých lúčov slnka, sa zničia, spália.

Lapač snov nie je lacná záležitosť, a preto si ho vyrobme doma

Čím sú väčšie, tým sú drahšie, ale aj krajšie. To treba uznať. Niektoré lapače snov sú doslova skvosty. Nepatria iba do domácností, kde dostala svoje miesto ezotéria. Hodia sa úplne všade. Nie sú symbolmi žiadneho vierovyznania, ale peknou ozdobou spální, či spoločenských miestností.

Tým, že sú výnimočné svojim vzhľadom a precíznou ručnou prácou, si ich málokto dovolí kúpiť viacero, keď sa však naučíte vyrábať si ich sami, možno sa časom stanete odborníkmi na ich výrobu a ušetríte množstvo peňazí. Niektorí sa časom posuniete až na takú úroveň, že ich postupne začnete aj sami predávať. 🙂

Budeme potrebovať pár vecí a veľkú trpezlivosť

Buď na internete alebo v obchodoch s kreatívnymi potrebami, si vyhľadajme tieto veci:

Pletiacu bavlnenú priadzu, drevený vyšívací kruh, 3 ks záclonových krúžkov, dutinku s lurexom, pekný motúz, korálky – rôzne druhy i materiály, strapce, pierka.

Pripravte si nožnice, ihlu, meter, lepidlo a silón.

Krok za krokom, ale v skratke

Z vyšívacieho kruhu odstránime časť kovového uťahovača a začneme naň namotávať priadzu, ktorou ho prekryjeme. Je to síce piplačka, ale bude stáť za to. Nik by ani nepovedal, čo je pod ňou ukryté. Takto pokračujeme aj s tromi malými krúžkami od záclony. Ak chceme, môžeme ešte túto priadzu ozdobiť zaujímavou striebornou niťou. Najväčší kruh si rozdelíme na rovnaké časti. Od nich totiž začneme navíjať „pavučinku“.

Pomocou slučiek a prepletania docielime požadovaný výsledok a s aplikovaním drobných korálok celý stred kruhu ešte viac ozvláštnime. Nezabudnime na hlavnú korálku v strede, ktorá symbolizuje spiaceho človeka. Tento istý postup zopakujeme s malými krúžkami, ktoré po dokončení uviažeme na veľký kruh. Ostávajú už len strapce a pierka a v hornej časti kruhu priestor venovaný motúzu na zavesenie. 

Takýto lapač snov nebude mať nikto. Nezabudnite, že aj voľba farieb zaváži, akú energiu zo seba vydá.

About