Spríjemnite si spoločné chvíle ešte viac. Napríklad s krásnou čajovou súpravou

cajova-suprava

Milovníci čajov vedia, že aj keď je leto takmer pred dverami, neznamená to koniec „čajovej sezóny“. Práve v lete sa odporúčajú piť teplé nápoje a to z dôvodu lepšej termoregulácie v tele. Čím viac studených nápojov vypijeme, o to viac sme smädnejší. Organizmus má čo robiť, aby vyrovnával teplotné rozdiely.

Keď stolovanie stojí za to

Chvíle strávené pri spoločnom pití čaju, sú nenahraditeľné. Možno sa nám tieto okamihy zdajú obyčajné, všedné a ničím výnimočné, ale nie sú len o čaji. Sú v prvom rade o nás. Kvalitný čaj je základ. Práve tu platí, že čím drahší, tým lepší. Čajovne, ktoré ponúkajú sypané čaje zo všetkých kútov sveta, poznajú tajomstvo dlhého a spokojného života. Zložky, ktoré liečivé sušené rastliny obsahujú, sú stopercentne prírodné a majú blahodarný vplyv na naše zdravie.  Tým, že svojim blízkym uvaríme čaj, venujeme im nielen našu pozornosť a lásku, ale aj porciu toho, čo potrebujú.

Počas celého roka

V zime, v lete, keď svieti slnko, aj keď je skryté za dažďovými oblakmi, stále je tá správna chvíľa – uvariť si výborný teplý čaj. Horúci nápoj povzbudí, pozdvihne náladu, zahreje a skráti chvíle voľna alebo občasnej nudy. Výborne sa s ním začína aj končí deň. Počas práce nám pripomína náš domov, jeho vône a atmosféru. Čaj je liekom na všetko.

Nápadité čajové súpravy

Aby boli čajové rituály ešte výnimočnejšie a pozdvihnuté na vyššiu úroveň, slúžia nám na to úžasné čajové súpravy od výmyslu sveta. Porcelánové, keramické, smaltové, dokonca aj liatinové, železné. Malý džbán, ktorý na prvý pohľad vyzerá, že ukrýva Džina plniaceho tri želania, je pripravený pohostiť dvoch, štyroch, šiestich až ôsmych „čajoholikov“. Chutné malé šáločky už na prvý pohľad oznamujú, že slúžia jemu. Je nádherné, keď je všetko rovnaké a pri spoločných stretnutiach nie sú medzi nami žiadne rozdiely.

Čajová súprava by nemala chýbať v žiadnej domácnosti, pretože nielen dobre vyzerá, ale je aj veľmi praktická, vkusná a pomáha nám uctiť si návštevu tým najlepším spôsobom. Veselé i hravé, vintage alebo tradičné ľudové, rôzne moderné vzory alebo výnimočná ťažká liatina, ktorá je takmer nezničiteľná. Niektoré džbány ponúkajú možnosť ohrevu pomocou malého kahančeka, ktorý udrží nápoj ešte dlhšie teplý. Nestratí tak na svojej chuti a kvalite a navyše momenty ešte viac ozvláštni. Postarajte sa o príjemnú atmosféru a útulný domov. Čajové súpravy vám pomôžu.

About