Pokazil sa vám doma nejaký spotrebič? Spojazdnite ho náhradným dielom

Životnosť spotrebičov v domácnosti nie je nekonečná. O tom ste sa určite neraz presvedčili aj vy. Ako to už ale býva v dnešnej dobe, keď sa nejaký spotrebič pokazí, jednoducho si vyberieme nový a ten starý pokazený vyhodíme. Ak však ale chcete myslieť ekologicky a nevyhadzovať každý spotrebič len kvôli pokazenej súčiastke, skúste si namiesto kúpy nového spotrebiča kúpiť náhradný diel, ktorým daný spotrebič opäť sfunkčníte.

Eshop, kde nájdete potrebný náhradný diel

Aby ste si hľadanie náhradného dielu uľahčili, vyhľadajte si na internete eshop, na ktorom sú náhradné diely rozdelené podľa typov spotrebičov. Ak hľadáte napríklad náhradné diely na bojler Tatramat, stačí si pozrieť kategóriu diely na bojler, kde nájdete náhradné diely aj pre tento typ bojlera.

Okrem dielov na bojler môžete na eshopoch s náhradnými dielmi nájsť aj diely na práčku, či diely na sporák. V kategórii diely na práčku nájdete tieto náhradné diely – ohrievacie teleso, čerpadlo, motorček čerpadla, bubon, príruba bubna, ventil práčky atď.

V kategórii dielov na sporák nájdete napríklad špirálu šporáka, okrúhle teleso rúry, termostat, tesnenie, ventilátor, prepínač rúry a mnohé ďalšie.

Ušetríte nemalé peniaze

Ak sa rozhodnete pokazený spotrebič opraviť práve náhradnými dielmi, ušetríte nemalé peniaze. Kým nový spotrebič vás vyjde na niekoľko stoviek, náhradný diel, či náhradné diely len pár desiatok eur. Ak však chcete spotrebič sfunkčniť, musíte vedieť akú značku a model máte, čo však nie je problém zistiť. Niekedy nebude problém zohnať aj náhradný diel, ktorý na webe firma s náhradnými dielmi nemá. Skúste sa im ozvať, možno vám náhradný diel, ktorý potrebujete, budú môcť zohnať. Ak potrebujete ohrievacie teleso Gorenje do vašej práčky, pozrite kategóriu diely na práčku, nájdite si ho a objednajte. Potom už len zožeňte niekoho, kto vám pokazený náhradný diel vymení za funkčný náhradný.

Za ušetrené peniaze vám to bude stáť. Teraz, keď všetko išlo hore, vám náhradné diely na spotrebiče pomôžu ušetriť dosť peňazí. Zároveň tak budete šetriť aj prírodu.

Zdroj obrázka:

Autor: Zapylaiev Kostiantyn / Shutterstock.com