Pomôžeme vám s výberom pracovnej dosky do kuchyne

Rekonštrukcia kuchyne patrí k najviac finančne náročným investíciam v interiéri. Práve preto by sme sa s výberom kuchynskej linky a materiálov použitých v kuchyni nemali uponáhľať. Keď už rekonštruujeme, chceme, aby nám nábytok a zariadenie miestnosti vydržalo desiatky rokov.

Ak sa chystáte meniť kuchynskú linku vrátane pracovnej dosky a hľadáte pracovnú dosku, ktorá vám bude vyhovovať, pomôžeme vám s jej výberom. Medzi luxusnejšie a zároveň trvácejšie pracovné dosky radíme dosky z technického kameňa, prírodného kameňa a keramiky. Ktorú z nich si vyberiete?

Pracovné dosky z prírodného kameňa

Keďže sa jedná o prírodný materiál, môžete počítať s originalitou. Vyberte si preto dobré kamenárstvo, ktoré vám vie ponúknuť naozaj kvalitné pracovné dosky. Každý kus je originál a žiadna iná pracovná doska z prírodného kameňa nebude ako tá vaša. Prírodný kameň je odolný voči poškriabaniu, či vysokým teplotám. Aj o desiatky rokov bude tento materiál moderný a čo sa týka kvality, niet kvalitnejšieho materiálu ako je prírodný kameň. Je však cenovo najdrahší, čo môže (ale aj nemusí) mnohých odradiť.

Plusy však prevyšujú nad vysokou cenou a investícia do pracovnej dosky z prírodného kameňa sa oplatí. Najčastejšie sa predávajú pracovné dosky zo žuly. Tá je totiž najodolnejšia zo všetkých kameňov.

Povrch prírodného kameňa je hygienický a svojim luxusným vzhľadom si vás na prvý pohľad získa. Oceníte aj dlhú životnosť a možnosť výberu materiálu s kresbou. Keďže ide o prírodný kameň, počítajte ale s vyššou hmotnosťou.

Pracovné dosky z technického kameňa

Aj tieto pracovné dosky sú veľmi vyhľadávané. Sú vytvárané z rozdrveného prírodného kameňa, ktoré sú pozliepané akrylátovou živicou a disponujú podobnými vlastnosťami ako pracovné dosky z prírodného kameňa. Technický kameň ponúka okrem klasických výhod prírodného kameňa aj výhody v podobe zvýšenej pružnosti a zvýšenej odolnosti voči nasiaknutiu, a to bez potreby ďalšej impregnácie.

Vyberajte preto kvalitné pracovné dosky do kuchyne, ktoré vás nadchnú nielen svojim vzhľadom, ale najmä svojimi dobrými vlastnosťami.

Keramické pracovné dosky

Opäť luxusný dizajn a opäť vynikajúce vlastnosti. Keramika je náročný materiál na spracovanie, ale o to lepší výsledok môžete čakať. Pri keramických pracovných doskách oceníte ich extrémnu odolnosť voči nízkym a vysokým teplotám, nízku hmotnosť a jednoduchú starostlivosť.

Zdroj obrázka:

Autor: R_Yosha / Stock.adobe.com