Pomôžeme vám vybrať si vhodné obrazy do konkrétnych miestností

obrazy-do-kuchyne

Viacerí umelci vyjadrujú prostredníctvom obrazov svoje aktuálne psychické rozpoloženie. Málo si to uvedomujeme, ale aj my vyberáme obrazy do domácnosti na základe pocitov. Samozrejme, hľadíme na farebné prevedenie. Sústredíme sa však najmä na obrazec vyobrazený na obraze – na to, či sa stotožňujeme s vyobrazeným objektom.

Ak uvažujete o kúpe nových obrazov, pomôžeme vám vybrať vhodné obrazy do konkrétnych miestností.

Obrazy na plátne – jednotka na trhu

Medzi najpredávanejšie obrazy môžeme pokojne zaradiť aj obrazy na plátne. Sú vhodné skôr do väčších miestností, ideálne však do obývačky nad sedaciu súpravu. Máme možnosť dať si vyrobiť vlastný obraz na plátne z kvalitnej fotky odfotenej vlastným fotoaparátom. Fotka však musí byť v dobrej kvalite, nakoľko bude zväčšovaná a určite by sa vám nepáčilo, keby fotka bola nekvalitná, rozrastrovaná.

Vynikajúcim nápadom je aj tvorba fotomozaiky. Je to vlastne obraz, ktorý sa skladá z viacerých malých fotografií zo života rodiny. V podstate je to „foto spomienka“, ktorá môže visieť na viditeľných miestach, kde vám bude pripomínať pekné zážitky, ktoré ste doteraz zažili.

Prírodné motívy

Čo sa týka motívov,  uprednostňované bývajú prírodné motívy. Najčastejšie sa jedná o krajinky, kvety, kytice, sušené listy, lúky, ihličnaté lesy atď. Medzi peknými obrazmi do kuchyne dominujú motívy potravín – ovocie, zelenina, káva. Jedná sa o menšie obrazy, ktoré bývajú umiestňované najčastejšie na steny v jedálenskej časti kuchyne.

Prírodné motívy sú momentálne trendy a určite vás potešíme aj tým, že budú trendy aj v nasledujúcich rokoch. Ľudia sa čoraz viac prikláňajú k minimalistickému a vidieckemu štýlu, kde prírodné motívy majú svoje miesto.

Ak sa neviete zorientovať v ponuke obrazov na e-shope, vyhľadávajte také e-shopy, ktoré vám umožnia vyhľadávať obrazy podľa témy, autora, štýlu a farebného prevedenia rámov.