Praktické rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní chodby a obývačky

Chodba a obývačka vytvárajú celkový dojem z našej domácnosti a každá návšteva sa zameria predovšetkým na ne. Ak sa rozhodujete nad kompletnou rekonštrukciou práve týchto dvoch miestností, prečítajte si praktické tipy, ktoré vám môžu pomôcť zariadiť si tieto dve miestnosti moderne a prakticky.

Zariaďovanie chodby

Chodba ako vstupná miestnosť by mala slúžiť predovšetkým ako úložný priestor. Preto v tejto miestnosti dominuje predovšetkým veľká šatníková skriňa, ktorú nájdete v kategórií nábytku do chodby. Najpraktickejšie sú svetlé šatníkové skrine s posuvnými dverami, ktoré nezasahujú do už aj tak dosť malého priestoru, ktorým chodby prirodzene disponujú. Veľmi pekná je aj kombinácia farieb – svetlá hnedá (dub) a čierna.

Odporúčame umiestniť do chodby aj praktický botník, kde si umiestnite všetky sezónne topánky a nebudú vám tak zavadzať na podlahe.

Aby ste si chodbu opticky zväčšili, na stenu umiestnite zrkadlo. V zrkadle si tak ešte pred odchodom z bytu/domu môžete skontrolovať svoj outfit.

Na aktuálne nosené bundy, či kabáty oceníte vešiaky na stene.

Na stenu nedávajte príliš tmavé farby. Miestnosť by ste si tak opticky zmenšili. Biela, svetlá sivá, či bledohnedá sú farby, ktorých sa nemusíte báť. Nábytok do chodby vyberajte samozrejme aj podľa rozmerov chodby. Keďže chodba je prechodná miestnosť, treba si rozmery chodby spísať, aby ste objednali taký nábytok do chodby, ktorý vám bude rozmerovo vyhovovať.

Zariaďovanie obývačky

Obývačka ako spoločenská miestnosť by nemala byť zahltená zbytočnosťami. Základom je moderný nábytok do obývačky (vyberte si farebné prevedenie, aby vám ladilo k podlahe). Vyberte si kolekciu, resp. obývaciu zostavu, ktorá vám poskytne úložný priestor.

V súčasnosti sú skôr preferovanejšie nábytkové zostavy s jednoduchým TV stolíkom, jednou stojacou skrinkou a jednou závesnou. Ak ale túžite po minimalizme, odporúčame skôr vybrať nábytkovú zostavu (alebo si ju vyskladať) z TV stolíka, police a jednej závesnej police.

Čo sa týka farby, do popredia sa opäť dostáva biely nábytok do obývačky, ale medzi favoritov patria  najmä tieto dve kombinácie: biela-hnedá a hnedá-čierna.

Okrem obývacej steny a konferenčného stolíka príliš neexperimentujte so sedačkou. Voľte klasiku v  podobe sivej, čiernej a béžovej.

Zdroj obrázka:

Autor: onzon / Stock.adobe.com

About