Praktické rady na údržbu a usporiadanie drogérie v kúpeľni

Kúpeľňa je miestnosťou s najvyššou vlhkosťou a práve preto je táto miestnosť jednou z najrizikovejších v domácnosti. Pri nevhodnej starostlivosti riskujeme rozmnoženie plesní a ako dobre vieme, tam, kde sa objavia plesne, je problém sa ich zbaviť.

Ponúkame vám praktické rady na údržbu a usporiadanie drogérie v kúpeľni.

Čistite škáry starými zubnými kefkami a sódou bikarbónou

Ak sa chcete vyhnúť plesniam, čistite obkladačky v pravidelných intervaloch. Okrem čistenia obkladačiek klasickými dezinfekčnými prípravkami určenými do kúpeľne odporúčame vyčistiť aj škáry medzi obkladačkami. Na to používajte staré vyradené zubné kefky a kuchynskú sódu bikarbónu. Navlhčite škáry, nasypte si na kefku sódu bikarbónu a prechádzajte všetky rizikové škáry starými zubnými kefkami. Takto zabránite rozmnoženiu plesní v škárach, ktoré sú v kúpeľni najrizikovejšie.

Čistite splachovač WC a priestor v okolí WC

Okrem samotnej hygieny záchodovej misy nezabúdajte dôkladne čistiť aj splachovač WC a priestor v okolí WC. Práve za WC a v tesnej blízkosti WC sa môžu hromadiť nečistoty.

Splachovač je miestom, kde nájdeme veľké množstvo baktérií, aj keď nie sú viditeľné voľným okom a práve preto by mali byť viackrát za týždeň dezinfikované.

Ak máte modernejšie závesné WC, umývajte vonkajšiu stranu WC vždy pri sobotnom upratovaní domácnosti.

Praktické kúpeľňové organizéry

Aby ste nemali chaos v tom, kde sa drogéria nachádza, odporúčame vám roztriediť čistiace prostriedky na umývanie kúpeľne od drogérie. Odporúčame kúpiť praktické kúpeľňové organizéry. Využijete úložné koše, kozmetické organizéry na vatové tampóny, ale aj rôzne praktické závesné organizéry z látkovej textílie.

Každý má v kúpeľni kúpeľňový nábytok. Skúste preto využiť miesto na dvierkach kúpeľňových skriniek a použite závesné systémy, ktoré sa dajú na dvierka namontovať.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa  / Shutterstock.com