Praktické tipy, ako si s pomocou moderných dekorácií zútulniť obývačku

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami si začíname užívať typickú domácu pohodu. Veď kto sa neteší na voľno, kedy si budeme vychutnávať vianočné koláče s horúcim čajom v ruke a pod teplou dekou na gauči? Aby sme sa však v obývačke cítili príjemne a to nielen počas vianočných sviatkov, ale aj mimo nich, snažíme sa vybrať si také dekorácie a bytové doplnky, ktoré nám pocit pohody dokážu navodiť.

V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame praktické tipy ako si s pomocou moderných dekorácií zútulniť obývačku.

Pletený kôš

Táto moderná a zároveň praktická dekorácia má v moderných obývačkách svoje miesto. Nielenže slúži ako dekorácia v miestnosti, ale zároveň plní aj svoju praktickú funkciu, a to ako úložný priestor na deky, prehozy, či menšie dekoračné vankúše. Preto jej voľte miesto v tesnej blízkosti sedačky, aby ste si kedykoľvek mohli odložiť deku, prehoz, alebo dekoračný vankúš, ktorý zrovna nechcete mať na sedačke. Vyberajte hlavne väčšie dekoračné úložné koše zo 100% morskej trávy. Sú moderné, ale zároveň aj nadčasové. Dajú sa využiť nielen na uloženie diek, prehozov, ale napríklad v predsieni poslúžia na uloženie papúč určených pre návštevy. Dokonca ich môžete zakomponovať aj deťom do detskej izby.

Koberec s geometrickým vzorom

Koberec s geometrickým vzorom dodá šmrnc aj vašej obývačke. Kým v kuchyniach s ostrovčekom v bielom, či čiernom prevedení sa vám budú viac hodiť biele behúne s čiernymi geometrickým vzormi, v modernej obývačke sa vám budú viac hodiť dlhovlasé koberce s geometrickým vzorom aj v inej ako čiernej, či bielej farbe. Z farieb odporúčame tieto – škoricovú, kaki zelenú, antracitovú, svetlú sivú, slonovinovú a hnedú.

Zostava obrazov

Obrazy na plátne sú stále veľmi obľúbené, ale ak chcete modernú dekoráciu s nadčasovým dizajnom, uprednostnite skôr zostavu obrazov. Upúta pozornosť každej návštevy, umožňuje kombinovať rôzne štýly, motívy a farby. Buď si kúpite zostavu, alebo si ju sami vyskladáte z rôznych obrazov.

Zdroj obrázka:

Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com

About