Pripravte sa nielen na sviatky, ale aj na zimné teploty

Koniec každého roka sa tradične spája so sviatočnou náladou, rodinnými stretnutiami, chutným jedlom a pre deti samozrejme aj s vianočnými darčekmi. A nemôžeme zabudnúť ani na mráz a snehovú nádielku.

Nepokazte si koniec roka zbytočným nachladnutím

Aj keď na mnohých miestach nášho územia často bývajú Vianoce „na blate“, aspoň na zimné teploty sa zväčša „spoľahnúť“ ešte môžeme. A tak v tomto období nevyťahujeme len vianočné obrusy, dekorácie a podobne, ale aj teplé ponožky, deky a zaznamenávame zvýšenú spotrebu teplého čaju na zahriatie.

Nikto si predsa nechce pokaziť sviatky radosti a pokoja tým, že nachladne a bude ich musieť stráviť v posteli. Preto by príprava na toto „úvodné“ obdobie zimy nemala byť len o zháňaní vianočného stromčeka a darčekov, či pečení koláčov. Treba sa pripraviť aj na dlhé a chladné zimné večery.

Takto sa môžete udržať v teple aj počas najchladnejších večerov

Teplé oblečenie tak nebude základom len našich outfitov do spoločnosti, ale aj tých domácich. Pozor hlavne na zimu od nôh! Ak nebývate v byte na vyššom poschodí a teda vás nemá kto odspodu vykurovať alebo prípadne nemáte podlahové kúrenie, ľahko sa môže stať, že práve od nôh vám bude bývať doma najväčšia zima. A takýmto spôsobom môže veľmi ľahko prísť choroba.

Počas týchto zimných večerov, keď je vonku počasie dobré akurát tak na chorobu, často zvykneme tráviť čas na gauči pri pozeraní filmov, seriálov, či iného obsahu v televízii, alebo napríklad aj pri knihách. Aby ste si tieto oddychové činnosti skutočne vychutnali, môžete si ich spríjemniť.

Ako? Vďaka hrejivým prehozom na sedacie súpravy. Tie totižto majú dvojaké využitie. Okrem „funkcie“ prehozu sa dajú využiť aj ako príjemná deka. Zaručene vás tak zohrejú a naviac nedržia prach, takže sú vhodné aj pre alergikov.

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com